Reklamı Geç
Türkiye’nin en büyük ikinci viyadüğü Karaağaç Bağlantı...

Türkiye'nin en büyük ikinci viyadüğü Karaağaç Bağlantı Yolu açıldı

Türkiye'nin en büyük ikinci viyadüğü olacak Bin 943 metre uzunluğunda olan Karaağaç Bağlantı Yolu açılışı Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldı.

31 Mart 2017 - 09:52

Türkiye'nin dev otoyol projeleri hızla devam ederken, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açılışı gerçekleştirilen toplamda bin 943 metre uzunluğu'ndaki en uzun ikinci viyadük hizmete girdi. Açılışta konuşan Başbakan Yıldırım önemli mesajlar verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 30 Mart 2017 - İstanbul

Türkiye'nin en büyük ikinci viyadüğü olma özelliğine sahip Karaağaç Bağlantı Yolu viyadük köprüsü (Meriç Köprüsü) açılışı Başbakan Yıldırım'ın katılımıyla yapıldı. Dev köprü açılışı yla hizmet vermeye başladı.

Köprü viyadük yolunun açılışı esnasında konuşan Başbakan Yıldırım, hizmete giren bu köprünün kendisine göre, Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nden çok daha önemli olduğunu hatırlattı. Başbakan Yıldırım açıklamasında, "Neden önemli biliyor musunuz? Türkiye'nin bir kara parçası, Karaağaç, sel gelir Meriç taşar, Edirne ile irtibatı, bağlantısı kesilirdi. Bu köprünün uzunluğu bin 943 metre. Yavuz Sultan Selim Köprüsünden daha uzun. 'Ya işte de buraya da bu masraf yapılır mı?' diyebilirler. Geçmiş yıllarda bunu yapmak istememiş olabilirler ama biz diyoruz ki tek bir insanımızın yaşadığı bir yer bile olsa, ona ulaşmak, ona hizmeti götürmek boynumuzun borcudur." ifadelerini kullandı.

Açılışı gerçekleştirilen yolun toplam 7,5 kilometre olduğunun altını çizen Başbakan Yıldırım, Avrupa'dan gelen TEM Otoyolu'na bağlantının, bu köprünün devamında da bulunduğunu anlattı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..