TÜRKİYE'NİN EN MODERN VE İLERİ TEKNOLOJİLİ TESİSİ

Baumit Türkiye'nin bağlı olduğu Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid,  Türkiye'nin en modern ve ileri teknolojili kuru harç ve yapı kimyasalları tesisini ziyarete geldi.

TÜRKİYE'NİN EN MODERN VE İLERİ TEKNOLOJİLİ TESİSİ
Editör: Hakan A.
30 Eylül 2019 - 11:28 - Güncelleme: 30 Eylül 2019 - 11:47

Baumit Türkiye'nin bağlı olduğu Avusturya merkezli Schmid Industrie Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid,  Türkiye'nin en modern ve ileri teknolojili kuru harç ve yapı kimyasalları tesisini ziyarete geldi. Ziyareti esnasında Cem Seymen ile bir araya gelerek Türkiye ekonomisi üzerine değerlendirmeler yaptı.

TÜRKİYE’NİN İNŞAAT POTANSİYELİ ÇOK YÜKSEK
Robert Schmid, Baumit olarak Avrupa'nın en başarılı yapı malzemelerini üretenlerden biri olduklarını ve sektöre 1.2 milyar euro civarında oldukça büyük bir katkı sağladıklarını ifade etti. Schmid sözlerine şöyle devam etti: ''Türkiye, finansal anlamda zor günlerden geçse de sahip olduğu ekonomi potansiyeli ile bu süreçten hızlı bir şekilde çıkacaktır. Türkiye aynı zamanda inşaat sektör potansiyeli de yüksek bir ülke. Bu nedenle biz de inşaat sektörünün gelişimi ve nitelikli yapıların üretiminin arttırılması adına önümüzdeki süreçlerde önemli bir misyon üstleneceğiz.''

YENİ VİZYONUNUN ODAĞI ‘’SAĞLIKLI YAPILAR’’
Schmid Industrie Holding Yönetim Kurulu Başkanı Robert Schmid, şirket olarak birinci sıraya aldıkları konunun ''Sağlıklı Yapılar'' olduğunu vurguladı. Schmid, ''İnsan ömrünün yüzde 90’ının kapalı alanlarda geçtiği gerçeğini göz önünde bulundurarak yönümüzü bu tarafa çevirdik. Önümüzdeki süreçte bu konuda Avrupa’da edindiğimiz tecrübeyi Türkiye pazarında daha da derinleştirmek istiyoruz.'' dedi.YABANCI SERMAYECİLER İLGİ DUYUYOR
Gazeteci-Ekonomist Cem Seymen, Türkiye'nin eğitimli ve genç bir ülke olduğunu bu nedenle enerjik, sorunlara çözüm odaklı ve açık fikirli bir popülasyona sahip olduğunu dile getidi. Ülkemizin, Avrupa'nın 6., dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip olduğunu bu nedenle yabancı sermayenin ülkemize ilgi duymasının çok doğal olduğunu belirtti. Seymen,'' Ben yapısal reformlarını başaran Türkiye’nin bundan sonra daha çok yabancı sermaye çekeceğine inanıyorum. Güvenilir ortak bulan yatırımcı, Türkiye’yi yükseltecek.'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum