Türkiye Varlık Fonu'ndan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a 21 milyar TL sermaye

Türkiye'nin dev kuruluşu Varlık Fonu'ndan üç kamu bankası Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a 21 milyar TL sermaye akışı yapılacak!

Türkiye Varlık Fonu'ndan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a 21 milyar TL sermaye
Editör: Hakan A.
15 Mayıs 2020 - 23:07
Türkiye'nin dev kuruluşlarını bünyesinde barındıran Varlık Fonu, dev kamu bankalarına sermaye aktarımı için düğmeye bastı. Türkiye Varlık Fonu, Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a 21 milyar TL sermaye verecek!

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 15 Mayıs 2020 - İstanbul

​​​​​​​
Koronavirüs tedbirleri kapsamında Hükümet tarafından kamu bankaları tarafından esnafa, sanayiciye ve vatandaşa sağlanan krediler sonrasında Türkiye Varlık Fonu tarafından Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'a 21 milyar TL sermaye aktarılacağı gelen son dakika haberleri arasında. 

Türkiye'nin dev kamu bankaları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank sermaye arttırımlarını yaptı. Dev kamu bankaları özellikle koronavirüs salgını sürecinde hemen her kesime kredi desteği vererek vatandaşın, esnafın, çiftçinin ve sanayicinin yanında yer aldı. Kredi kanallarını açık tutan kamu bankaları böylece ekonomiyi ayakta tutmak için tüm sermayesi ile seferber olarak destek sundu.

Türkye Varlık Fonu tarafından 2019 yılı Nisan ayında benzer şekilde kamu bankalarına 3.3 milyar euro, kamu katılım bankalarına 0.4 milyar euro olmak üzere toplam 3.7 milyar euro 5 yıl vadeli tahvil ihracı ile destek sağlanmıştı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum