Reklamı Geç
Sosyal medyaya erişilemiyor! twitter, Facebook ve Youtube ve...

Sosyal medyaya erişilemiyor! twitter, Facebook ve Youtube ve Instagram'a erişim engellendi

HDP'li vekillere başlatılan terör operasyonu sonrasında 11 vekilin gözaltına alınması ile başlayan süreçte sosyal medya erişim engeli getirildi. Facebook başta olmak üzere, twitter, instagram ve youtube sitelerine erişim sağlanamıyor.

04 Kasım 2016 - 07:03 - Güncelleme: 04 Kasım 2016 - 07:06

Türkiye gece yarısı itibariyle 4 kasım tarihinin ilk dakikalarında HDP için başlatılan ve 11 vekilin gözaltına alındığı terör operasyonu sonrasında sosyal medya erişimin kısıtlanmasını konuşuyor.

Gece saatlerinde başlatılan gözaltı operasyonları sonrasında sosyal medya sitelerine erişimlerin engellendiği, sabahın ilk ışıklarıyla birlikte engellenmenin devam ettiği görülüyor.

Konuya ilişkin edinilen son dakika bilgiye göre, HDP 'li vekillerin gözaltına alınmalarına ilişkin devam eden soruşturma kapsamında Türkiye genelinde sosyal medyaya erişim engellendi. Başta Facebook ve twitter olmak üzere, youtube ve Instagram sitelerine erişim sağlanamıyor.

HDP eş başkanları Demirtaş ve Yüksekdağ ile, HDP’li vekillere yönelik gözaltı operasyonları ile birlikte, Türkiye’de Twitter, Facebook ve Youtube gibi sosyal medya uygulamalarına da kısıtlama getirildiği gelen son dakika bilgiler arasında.

Gün içeriswinde operasyonun seyirine göre erişimin gelip gelmeyeceği ise net değil. Şu sıralarda facebook.com, twitter.com, youtube.com ve instagram.com adreslerini tıklayıp mesajlaşak isteyenler, sitelerin ağır biçimde çalışmalarından ötürü giriş yapamıyor. Bu olağanüstü durum ile sosyal medya erişiminin ne zaman açılacağı net değil.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..