Ucuz Prefabrik evler İstanbul'dan sonra 50-150 Bin Tl fiyat aralığı ile İzmir'de rağbet görüyor

Uygun fiyatlı prefabrik ev yaptırmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, İstanbul'dan sonra İzmir'de deprem sonrası prefabrik konut tercihleri arttı. Peki en ucuz prefabrik ev fiyatları kaç liradan başlıyor?

Ucuz Prefabrik evler İstanbul'dan sonra 50-150 Bin Tl fiyat aralığı ile İzmir'de rağbet görüyor
Editör: Hakan A.
07 Kasım 2020 - 14:46 - Güncelleme: 07 Kasım 2020 - 15:01
Türkiye'de özellikle ufak bir arazisi olanın tercih ettiği prefabrik evler, uygun ve düşük maliyetiyle, beton yapılara tercih ediliyor. İstanbul'da yoğun kullanımı ile gündem olan prefabrik evler, her deprem sonrasında vatandaşın ilk tercihi oluyor. İzmir'de yaşanan son deprem sonrasında İzmirliler prefabrik ev arayışına girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 7 Kasım 2020 - İstanbul


Deprem korkusu nedeniyle, az katlı, ucuz maliyeti olan prefabrik evler her deprem sonrası daha fazla tercih ediliyor. Ufak bir arsa satın alan prefabrik ev sahipleri, bu arsa üzerine düşük maliyeti bulunan prefabrik ev inşaatını kısa sürede tamamlıyor ve oturuma hazır oluyor. 

Şu sıralar Türkiye'nin pek çok ilindeolduğu üzere, İzmir'de deprem nedeniyle kiralar arttı. Dışarıda kalan vatandaş ise deprem korkusu nedeniyle, beton evler yerine alternatif olarak prefabrik, hafif yapıları tercih etmeye başladı. Prefabrik ev maliyeti düşük olması, hafif ve tek katlı veya iki katlı seçenekle, modern tarzda, kısa sürede inşaa edilebiliyor. Hızlı prefabrik inşaatı çok sayıda firma tarafından yapılabiliyor. İSTANBUL'DA UFAK ARSASI OLAN HEMEN PREFABRİK EV YAPIYOR

İstanbul gibi megaşehirlerde bir ev yapmanın maliyeti, prefabrik yapıya göre oldukça pahalı. Cebindeki parayı düşünen vatandaş ise daha az maliyeti olan alternatif yapı türlerine yönelebiliyor. İstanbu'un ucuz arsa stoğunun bulunduğu, Pendik, Gebze, Silivri gibi veya İstanbul'a yakın illerde satın alınan arsalar prefabrik evle depreme dayanıklı ve oldukça maliyeti düşük bir şekilde yapılıyor.prefabrik ev fiyatları
İZMİR DEPREMİ KORKUTTU

İzmir'de son yaşanan deprem ile birlikte yıkılan binalar, can kayıpları nedeniyle vatandaş depremden korkuyor. BU nedenle betonarme yapılarda yaşamak istemiyor. Parası olan bunun yerine villa hayatı sürerken, prefabrik evlerde yaşamak isteyen, prefabrik ev fiyatlarını araştıranların sayısı az değil. 

prefabrik ev montaji fiyat


PREFABRİK EV FİYATLARI NE KADAR?

Türkiye'nin her ilinde firmaya göre değişen fiyatları ile uygun bir firma ile anlaşmak mümkün. İstanul'da daha uygun olan bir prefabrik ev fiyatı, İzmir'de deprem sonrası, 10 ila 30 bin TL arasında daha pahalı olabiliyor. Bir firma İstanbul içinde 50 Bin TL'ye anahtar teslim prefabrik ev için fiyat verirken, İzmir için 75 Bin TL'ye anahtar teslim prefabrik ev için fiyat verebiliyor. Fiyatlar ise en basit bir prefabrik ev fiyatı 35 Bin TL'den başlıyor, 150 Bin TL'ye kadar değişebiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum