Ülke genelinde riskli ve kaçak yapıların tespitine başlandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Türkiye genelinde kaçak ve riskli binaların tespitine ilişkin büyük bir çalışma başlatıldığını, Kapadokya'da 15 kaçak yapının tespitinin yapıldığını ve 11'inin yıkımının tamamlandığını söyledi.

Ülke genelinde riskli ve kaçak yapıların tespitine başlandı
Editor: Hakan A.
22 Şubat 2019 - 17:22

Binası riskli veya kaçak olanlar dikkat! Kaçak yapılara ilişkin Bakan Kurum'dan önemli açıklamalar geldi. Türkiye genelinde riskli ve kaçak yapıların tesptine başlandı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Şubat 2019 - İstanbul


Ülke genelinde Bakanlık özellikle riskli ve kaçak yapılarla alakalı yürüttüğü çalışmalar hakkında hızlı adımlar atılmaya devam ediliyor. Bu çerçevede Kapadokya’da tespit edilen 15 kaçak yapının 11’inin yıkımı gerçekleştirildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Tarihimizi ve kültürümüzü kimsenin yok etmesine müsaade etmeyeceğiz” dedi.

Biz tüm Türkiye genelinde riskli binaların kaçak binaların yıkımına ilişkin bir süreç başlattık diyen Bakan Kurum, "Belediyelere gönderdiğimiz yazılar çerçevesinde tespit ettiğimiz ve bize gelen tespitlerle ilgili hemen değerlendirme yapılarak yıkımları gerçekleştiriyoruz. Bu noktada Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde Kapadokya bölgesinde kaçak yapılara ilişkin şu an ilk aşamada kaçak 15 yapının tespitini yaptık. 11 yapının yıkımını Valiliğimiz aracılığı ile gerçekleştirdik. Sürece devam ediyoruz. Tarihimizi kimsenin bozmasına, kültürümüzü kimsenin bozmasına müsade etmeyeceğiz. Kaçak yapıyla alakalı, rikli yapıyla alakalı bu kararlı duruşumuzu önümüzdeki süreçtede devam ettireceğimizi belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı.
 


Reklam


YORUMLAR

  • 0 Yorum