Reklamı Geç
Ülker bisküvi İtalyan devi Nutella ile iki fabrika için anlaştı

Ülker bisküvi İtalyan devi Nutella ile iki fabrika için anlaştı

İtalyan çikolata üreticisi devi olarak bilinen Ferrero International. United Biscuits'in bazı varlıklarını satın almak için Pladis (Ülker) ile anlaşmaya vardığı güne bomba gibi düşen ekonomik gelişmeler arasında.

28 Kasım 2016 - 09:29

Ülker'in dünyaca ünlü şirketi Pladis dev satın almalar ve satışlarla gündemdeki yerini korurken, bügn ajanslara düşen bir haber ise piyasalarda (Borsa'da) Ülker markasını bir kez daha coşturdu.

Sabah saatlerinde düşen habere göre, İtalyan çikolata üreticilerinden Ferrero International. United Biscuits'in bazı varlıklarını satın almak için Pladis'le  anlaşmaya varması gündemde bomba etkisi yarattı.

Konuya ilişkin çıkan haberin ayrıntılarına göre, İtalyan devi Ferrero'nun satın alma için ne kadar ödeyeceği konusuna açıklık getirlmedi.  Pladis ile alakalı daha önceden gündeme gelen haberlerde ise (Dünya Gazewtesi haberleri)elindeki önemli markaların satışı için önemli strateiler geliştirmek için düğmeye bastığı bu kapsamda yapılan çalışmalar sonucunda 30 milyon euro cirolu Delacre için Ferrero ile el sıkıştığı belirtilmişti. 

Bugün gündeme düşen yeni satış ile alakalı çok fazla bilgi olmasada, Pladis'in stratejik olarak yeni hamlelerle önümüzdeki günlerde yeni satışlara imza atması kaçınılmaz olarak öne çıkıyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..