Reklamı Geç
Uludağ Ekonomi Zirvesi ’nde Mehmet Şimşek iş dünyası ile...

Uludağ Ekonomi Zirvesi 'nde Mehmet Şimşek iş dünyası ile buluştu

Bu yıl 6'ncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi iş dünyasını bir araya getirdi. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Zirve'de iş dünyasının önemli isimleriyle buluştu.

25 Mart 2017 - 07:55 - Güncelleme: 25 Mart 2017 - 09:47

2017 Uludağ Ekonomi Zirvesi başlarken, zirvede inşaat sektörünün önemli isimleri Başbakan Yardımcısı Şimşek'le bluştu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 25 Mart 2017 - İstanbul

Bu sene 6'ncısı düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı. Zirveye katılan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, DKY İnşaat sponsorluğunda gerçekleştirilen yemekte inşaat ve iş dünyasının önemli isimleriyle buluştu. Başbakan Yardımcısı Şimşek, ev sahipliği DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya'nın yaptığı yemekte, inşaat, bankacılık ve teknoloji sektörleri ile ilgili yorumları dinledi.

Türk tüketicisi için tüm yatırım araçları arasında en çok tercih edilenin gayrimenkul yatırımı olduğunun altını çizen Ali Dumankaya burada yaptığı konuşmasında, 2017’de de sektörün çok daha hızlı büyüyeceğini ve kendi rekorlarını kıracağının altını çizdi.

 Ali Dumankaya konuşmasında, “Özellikle yılın ikinci yarısı ile birlikte ekonominin daha da canlanacağına ve yaklaşık 60 farklı sektöre hayat veren, yüzbinlerce kişiye ekmek kapısı olan gayrimenkul sektörünün de çok başarılı bir yıl geçireceğine hiç kuşkum yok. Bunda elbette hükümetimizin sunduğu desteklerin büyük payı olacak. Yabancıya konut satışının kolaylaştırılması ve vergi indirimleri, hem gayrimenkul firmalarını hem de küçük büyük tüm yatırımcıların daha güvenle hareket etmesini sağlayacak. Yabancı yatırımcılar için de Türkiye, özellikle de İstanbul konut açısından büyük bir cazibe merkezi olmaya devam ediyor. Bu yılı sektör olarak 1.5 milyon konut satışıyla kapatacağımıza ve ülke ekonomisinde yine kaldıraç görevini üstleneceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..