Uluslararası Gayrimenkul Borsası ile ilgili çalışmalar...

Uluslararası Gayrimenkul Borsası ile ilgili çalışmalar tamamlandı

NUrettin Canikli'den son dakika açıklaması geldi, "Uluslararası Gayrimenkul Borsası için gerekli tüm çalışmalar tamamlandı" dedi.

13 Temmuz 2017 - 10:03

Gayrimenkul sektörünü yakından ilgilendiren müjdeli haberi Nurettin Canikli verdi. Bloomberg HT'de yayımlanan programa konuk olan Canikli, 57 ülkenin bütün gayrimenkul üreticileri ve tüketicilerini bir araya getirecek bir piyasa olması hedeflenen Uluslararası Gayrimenkul Borsası ile alakalı müjdeyi verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 13 Temmuz 2017 - İstanbul

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Bloomberg HT televizyonunda önemli açıklamalarda bulundu. Canikli, Uluslararası Gayrimenkul Borsası ile ilgili çalışmaların tamamlandığını açıkladı.

Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan'ın projesi ve talimatıyla hayata geçirilecek olan "Uluslararası Gayrimenkul Borsası"na ilişkin gerekli olan tüm çalışmaları tamamladıklarının altını çizen Başbakan Yardımcısı Canikli, Uluslararası Gayrimenkul Borsası'nın, İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) bünyesinde 57 ülkenin bütün gayrimenkul üreticileri ve tüketicilerini bir araya getirecek bir piyasa olaca. Yasal mevzuatı yakında çıkaracaklarını, daha sonra 57 İSEDAK ülkesine teklif götüreceklerini, esnek bir modelle, hazır ülkelerle işe başlayabileceğiz." diye konuştu.

Gayrimenkuller burada el değiştirecek!

Aynen menkul kıymetler borsası gibi olacak diyen Canikli, "Orada kağıtlar, hisseler el değiştiriyor. Geniş bir kitleye hitap edecek olan Uluslararası Gayrimenkul Borsası'nda gayrimenkuller el değiştirecek. Gayrimenkul satıcısı, konut, arazi, proje, AVM olabilir, borsaya fiyatıyla birlikte girecek. Aracı kurumlar vasıtasıyla... Fiyatını İSEDAK üyesi tüm ülkelere açık olacak şekilde gayrimenkulü satabilecek. İnşallah bunu hayata geçirdikten kısa bir sonra, göreceksiniz, dünyanın bu noktada merkezi olacak. Dünyaya gayrimenkul pazarlayan ülkeler noktasında, gelişmiş ülkeler yani İngiltere, Fransa, İspanya, İtalya örnek olarak söylüyorum, göreceksiniz bu modele dahil olmak için çok büyük özel çaba sarf edecekler. Buradaki bir gayrimenkul, aynı anda dünyanın her yerinde satışa sunulabilecek." ifadelerini kullandı

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..