Umut 1 Hes Santralinde şiddetli patlama

Ordu ilinde faaliyette olan Umut 1 Hes Santralinde henüz nedeni bilinmeyen bir patlama meydana geldiği gelen son dakika haberleri arasında.

Umut 1 Hes Santralinde şiddetli patlama
Editör: Hakan A.
09 Kasım 2019 - 11:35 - Güncelleme: 09 Kasım 2019 - 11:37

Ordu iline bağlı Akkuş ilçesinde Tifi Irmağı üzerinde kurulu ve faal olan Umut 1 Hidro Elektrik Santrali (Hes) büyük bir patlama meydan geldi. Yaşanan patlama nedeniyle santralde çalışan 4 işçi çeşitli yerlerinden yaralandı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 9 Kasım 2019 - İstanbul


Konuyla alakalı edinilen bilgiye göre, Ordu ilinde faaliyette olan Umut 1 Hes Elektrik Santralinde 4 işçinin çalıştığı sırada bir patlama meydana geldiği kaydedildi. Yaşanan patlama sonrasında ise çıkan yangın paniğe neden olurken olay yerine gelen Ordu Büyükşehir Belediyesi Ünye İtfaiye ekipleri yangına müdahale etti. 

Patlama ve yangın sonrasında santral çalışanlarından 4 işçinin çeşitli biçimlerde yaralandıkları ve olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldıkları bildirildi.Umut 1, 2 ve 3 Hidroelektrik Santralleri; toplamda 42,25 MWe kurulu gücü ile ortalama 23.195 kişiye yetecek tüm elektrik enerji ihtiyacını karşılamakta.

YORUMLAR

  • 0 Yorum