Üniversite öğrencileri ve mezunları için ücretsiz İBB kariyer günleri ne zaman başlıyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek üniversite öğrencileri ve mezunları için ücretsiz kariyer günleri için geri sayım başladı. İBB üniversite öğrencileri ve mezunları kariyer günleri etkinliği ne zaman başlıyor?

Üniversite öğrencileri ve mezunları için ücretsiz İBB kariyer günleri ne zaman başlıyor?
Editör: Hakan A.
13 Kasım 2019 - 08:15

İBB’nin üniversite öğrencileri ve mezunları için ücretsiz olarak düzenlediği Kariyer Eğitim Günleri’nin 29. dönem kayıtları başladı. 23 Kasım'da başlayacak olan eğitim programlarında akademisyenler, uzmanlar, özel sektör temsilcileri, bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşacak.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 13 Kasım 2019 - İstanbul


İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerinin donanımlarını arttırmak, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek amacıyla düzenlenen 29. Kariyer Eğitim Günleri 23 Kasım'da başlıyor.

Kariyer Eğitim Günleri’ne ön kayıtları gencliksporkariyer.ibb.gov.tr adresinden alınıyor. Ön kayıt yaptıranlar, İBB İletişim Noktaları ve BELNET Şubeleri’nden kesin kayıt yaptırarak programlara katılabiliyor. Kariyer Eğitim Günleri’nin detaylı programına ve gerekli tüm bilgilere internet sitesinden ulaşılabiliyor.Akademisyenler; iş, sanat, spor, medya dünyasının temsilcileri ve özel sektör yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek eğitimler, İstanbul’un her iki yakasında da düzenlenecek.Gençlerin ücretsiz katılabildiği; eğitimler sonunda katılım belgesi aldıkları programların ilki 23 Kasım’da Bakırköy İBB Cem Karaca Kültür Merkezi’nde, Anadolu Yakası’nda ise 24 Kasım'da Maltepe Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Programların finali ise 22 Aralık'ta İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılacak.

Alanında uzman, Türkiye'nin sevdiği isimlerin katılımı ile yapılacak final programı, öncekilerden farklı konsept ve içeriklerle düzenlenecek. Kamu ve özel sektör temsilcilerinin katılacağı festivalde, gençler kurumlar ile şirketleri daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Staj başvurusu yapma imkanı da bulabilecek. Final programında eğlenceli aktiviteler ve sürpriz gösteriler de düzenlenecek.

Kariyer Eğitim Günleri Nedir ?

KARİYER EĞİTİM GÜNLERİ projesi 2005 yılından bu yana düzenlenen; çok değerli öğretim üyelerinin yanında iş, sanat ve spor adamlarının iştirakleri ile gerçekleşmektedir. Proje; üniversite öğrencilerinin donanımlarını arttırmak, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek amacıyla verilen kişisel gelişim eğitimlerini kapsamaktadır.

KARİYER EĞİTİM GÜNLERİ projesi 2005 yılından bu yana düzenlenen; çok değerli öğretim üyelerinin yanında iş, sanat ve spor adamlarının iştirakleri ile gerçekleşmektedir. Proje; üniversite öğrencilerinin donanımlarını arttırmak, mezuniyet sonrası istihdam olanaklarına katkıda bulunabilmek amacıyla verilen kişisel gelişim eğitimlerini kapsamaktadır. 29. Kariyer Eğitim Günleri programı Anadolu ve Avrupa yakasında olmak üzere İstanbul'un her iki yakasında da gerçekleşecektir. Avrupa Yakası programı 23 Kasım 2019 Cumartesi Günü 14:00-17:00 saatleri arasında, Anadolu Yakası programı 24 Kasım 2019 Pazar Günü 14:00-17:00 saatleri arasında gerçekleşecek olup her iki yakadaki program 30 Kasım - 7 Aralık tarihlerinde 14:00-17:00 saatleri arasında devam edecektir. 29. Kariyer Eğitim Günleri Final Programı Özel Oturumları, Sertifika Töreni ve süpriz etkinlikler ile 22 Aralık 2019 Pazar Günü düzenlenecektir. Üniversite öğrencilerine ve Üniversite mezunlarına yönelik gerçekleştirilecek olan eğitimlerde yaş sınırı bulunmamaktadır. Kontenjanla sınırlı olan programa kaydınızı gerçekleştirmek için sayfamızda bulunan kayıt adımlarını izlemeniz gerekmektedir. Sayfamız üzerinden ön kayıtlarını gerçekleştiren öğrencilerimizin, kesin kayıt için BELNET şubeleri ve iletişim noktalarından başvuru yapmaları gerekmektedir.

Kesin kayıt başvuru adresleri için tıklayınız ;

Ders programı için tıklayınız ;

YORUMLAR

  • 0 Yorum