Ünlü isim açıkladı! Kamu bankaları düşük faizli kampanyası başlatabilir

Bitaraf TV Youtube kanalına konuk olan Hatice Kolçak, konut kredi faizlerin yükseleceğini, konut satışlarını desteklemek için kamu bankaları tarafından yeni bir faiz indirim kampanyası başlatılabileceğini söyledi.

Ünlü isim açıkladı! Kamu bankaları düşük faizli kampanyası başlatabilir
Editör: Hakan A.
23 Ekim 2020 - 08:50 - Güncelleme: 26 Ekim 2020 - 13:56
Ev sahibi olmak isteyenler için gündemi takip eden ve önemli değerlendirmelerde bulunan ünlü isim Kolçak, konut fiyatlarında düşüş beklenmediğini, konut kredisi faiz oranlarında kamu bankalarının gelecekte yeni bir kampanya yapabileceğini ifade etti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 23 Ekim 2020 - İstanbul


İnşaat ve konut sektöründe pandemi sonrası normalleşme süreci devam ederken, konut satışları ve konut fiyatları yakından izleniyor. Vatandaş için düşük faiz imkanı süreci tamamlandı. Stoğunu eriten inşaat firması ve uygun fiyatla, düşük faizle evini satın alan vatandaş keyifli. Diğer taraftan bekleyen vatandaş için en önemli soru konut fiyatları düşer mi? Diğer taraftan kredi faizlerinde bir fırsat daha sunulur mu?

Gayrimenkul Uzmanı Hatice Kolçak, Bitaraf TV'nin konuğu oldu. Gayrimenkul piyasası ve konut fiyatlarını değerlendiren Kolçak, 'Konut fiyatlarında düşüş beklemiyouz fakat dalgalanmalar durulacak' ifadesini kullandı.


Bankaların faiz arttırımı ile birlikte konut ssatışlarında talep düşüşü yaşanırken, Eylül ayı konut satışlarında normalin üzerinde satışlar gerçekleşti. Eylül sonuna kadar 1 Milyon 150 bin adet üzerinde toplam konut satışı yapılmış oldu. Kredi faizlerinin neden olduğu talepte yaşanan daralma nedeniyle Ekim ayında ise 100 Bin altında konut satışı olması bekleniyor.

Kamu bankaları yeni bir kampanya yapabilir

Konut kredisinde yükselen faiz oranları nedeniyle piyasada daralma olacağının altını çizen Kolçak, ' gelecekte kamu bankalarının yeni bir kampanya ile satışları desteklemek, piyasaları hareketlendirmek için kredi faiz oranlarında kampanya başlatabilir' dedi.

Bitaraf TV Youtube kanalında Mesut Solak ile Hatice Kolçak'ın söyleşisini izlemek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum