Ünlü kahve zinciri Starbucks tam 3 bin 300 kişiyi işten...

Ünlü kahve zinciri Starbucks tam 3 bin 300 kişiyi işten çıkartacak

Dünyanın en büyük kahve zinciri Starbucks radikal bir kararla Teavena markasını kapatacak ve toplamda 3 bin 300 çalışanının işini son verecek. İşte son dakika haberin ayrıntıları.

28 Temmuz 2017 - 11:09

Dünya üzerinde hemen her ülkede faaliyet gösteren ünlü kahve zinciri öyle bir karar aldı ki... Binlerce çalışanını kapının önüne koymaya hazırlanan Starbucks bünyesinde faaliyet gösteren bir markası için bu kararı aldığı öğrenildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Temmuz 2017 - İstanbul

Dünyanın en büyüğü olarak gösterilen Starbucsk altında faaliye gösteren Teavena isimli mağazaları için kapatma kararı alan ünlü kahve markası, gelecek yıl uygulamaya koyacağı kapatma kararı ile çalışanların da işine son vermeye hazırlanıyor.

Konuyla alakalı edinilen son dakika bilgiye göre, Amerika menşeli dünyanın en büyük kahve markası altında faaliyetini sürdüren  Teavena isimli mağazaların kapatılması için çalışmaların hızlandırıldığı kaydedildi. Teavena markasının gelecek yıl itibariyle kapatılması yönünde karar alındığı ve tüm çalışanlarının ise işlerine son verileceği gelen bilgiler arasında.

2012'de Starbucks tarafından yüksek bir bedel ödenerek satın alınan Teavena mağazalarında çalışanların, Starbucks'da işe alınabileceği de belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..