Reklamı Geç
Uşak ilinde 2 bin 822 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdu...

Uşak ilinde 2 bin 822 öğrenci kapasiteli kız öğrenci yurdu açıldı

Uşak ilinde yapımı tamamlanan toplam 2 bin 822 öğrenci kapasiteye sahip KYK bünyesinde hizmet verecek olan kız öğrenci yurdu açılışı yapıldı.

17 Mart 2017 - 14:27

Uşak'ta yapımı tamamlanan dev kız öğrenci yurdu törenle açılışı gerçekleştirildi.  Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Uşak İl Müdürlüğü tarafından öğrenci yırtları kapsamında bir yenisi Uşak ilinde hayata geçi,rildi. Uşak Belediyesi ve HMD İnşaat Şirketi’nin yatırımı sayesinde inşa edilen kente yeni bir hava verecek 2 bin 822 öğrenci kapasitesine sahip kız öğrenci yurdu hizmete girdi.

4’er kişilik odalarda, 2 bin 822 kız öğrencinin aynı anda barınma ihtiyacını karşılayacak olan kız öğrenci yurdunun açılışıyla birlikte, şimdi erkek öğrencilerin kalacağı modern bir binanın yapımının sürdüğü gelen bilgiler arasında. 

HMD İnşaat Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Fethullah Hamidi törende yaptığu konuşmasında, "Uşak iline böyle bir eser kazandırmanın gururunu, sevincini yaşıyoruz. İnşallah kız evlatlarımız burada rahat bir ortamda eğitim görecek. Aileleri de huzur içerisinde evlatlarını buraya gönderebilecek" ifadelerini kullandı.

Adeta 5 yıldızlı bir otel konforuyla hizmete giren kız öğrenci yurdu şehre büyük değer katacak önemli yapılar arasında yer alacak. Uşak-İzmir karayolu üzerinde yapımına 1 yıl önce başlanan ve 50 milyon TL’ye mal olan Latife Hanım Kız Öğrenci Yurdu, 9’u engelli olmak üzere 710 oda, yemekhane ve sosyal tesisler olarak tasarlanırken, 5 yıldızlı bir otelin konforuna sahip olacağı ifade edildi.

KYK Uşak İl Müdürü Tahir Emre Can açılış esnasında yaptığı konuşmasında "İlk etapta yedek sıralamalarda bulunan öğrencilerimiz ve mevcut yurtlarımızdan nakillerle gelecek öğrencilerimizin yerleşmesiyle birlikte 2018'de tam kapasite çalışır hale gelecek. Öğrencilerin en büyük problemi olan barınma ihtiyacını modern binalarımızda karşılanacak." dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..