Reklamı Geç
Uşak Merkez ilçesinde riskli alan ilan edilen yerler

Uşak Merkez ilçesinde riskli alan ilan edilen yerler

Kentsel dönüşüm riskli alanlarına Uşak Merkez ilçesine bağlı bazı alanlar eklendi. Merkez ilçede çok sayıda alan riskli alan ilan edilerek resmi gazetede yayımlandı.

03 Kasım 2016 - 08:05

Kentsel dönüşüm çalışmaları devam ederken riskli alanların belirlenmesi kapsamında yen yerlerin belirlenmesine devam ediliyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2016 - İstanbul
    
Ülke genelinde kentsel dönüşüm ile alakalı gelişmeler sürüyor. Uşak Merkez ilçesinde bazı alanlar riskli alan olarak ilan edildi. Konuya ilişikin açıklama Resmi Gazete'de yapılırken, riskli alan süreci bölgede oturanlar için başladı.

Uşak Merkez ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi'nde ikamet edenleri yakından ilgilendiren haber bugün yayımlandı. Resmi Gazete'de yer alan riskli alan ilanına göre, Merkez ilçesi Cumhuriyet mahallesi sınırları içerisinde  bulunan ve ekli kroki ile sınır ve koordinatları belirtilen alanın riskli alan ilan edilmesi; Çevre ve Şehircilik Bakanlığı nın 5/9/2016 tarihli ve 10953 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkıında Kanunun 2 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu kararınca 3/10/2016 tarihinde kararlaştırılmış olup, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzasıyla resmen onaylanmış Resmi Gazete'de yayımlanmasıyla yürürlüğe girmiştir.

İŞTE RİSKLİ ALAN İLAN YERLERİN KROKİLİ LİSTESİ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..