Üsküdar Hayrettin Çavuş mahallesinde çok sayıda taşınmaza...

Üsküdar Hayrettin Çavuş mahallesinde çok sayıda taşınmaza "acele kamulaştırma"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Bakanlar Kurulu Kararıyla Üsküdar Üsküdar Hayrettin Çavuş mahallesinde çok sayıda taşınmaz için "acele kamulaştırma" kararı aldı. İşte kamulaştırılacak taşınmazların parsel listesi.

03 Kasım 2016 - 16:19

İstanbul Üsküdar ilçesinde bazı taşınmazlarda Büyükşehir Belediyesi tarafından acele kamulaştırma yapılacak. Karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 3 Kasım 2016 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Üsküdar ilçesine bağlı Hayrettin Çavuş mahallesi'nde parsel numaraları önceden belirlenen bazı taşınmazlara acele kamulaştırma uygulayacak.

Konuya ilişkin Resmi Gazete'nin 2 Kasım tarihli sayısında yayımlanan bilgiye göre, 

İstanbul ili Üsküdar ilçesi sınırları içerisinde bulunan ekli listede bulundukları yer ile ada ve parsel numaraları belirtilen taşınmazların İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından acele kamulaştırılması için; İçişleri Bakanlığının 30/9/2016 tarihli ve 21561 sayılı yazısı üzerine, 2942 sayılı Kamulaştırma Kanununun 27 inci maddesine göre Bakanlar Kurulu'nca 17/10/2016 tarihinde kararlaştırılarak, Cumhjurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım'ın imzalamasından sonra Resmi Gazete'de 2 Kasım tarihli sayıda yayımlanarak resmi olarak yürürlüğe girdi.

ÜSKÜDAR'DA KAMULAŞTIRILACAK TAŞINMAZLARIN PADA VE PARSEL NUMARALARINA İLİŞKİN LİSTE İÇİN BURAYA BAKABİLİRSİNİZ.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..