Reklamı Geç
Üsküdar-Sancaktepe Metro Hattı’na trenler indi test sürüşleri...

Üsküdar-Sancaktepe Metro Hattı'na trenler indi test sürüşleri başladı

Üsküdar ve Sancaktepe arasındaki mesafeyi indirecek olan Üsküdar-Sancaktepe Metro Hattı'na trenler indirilirken, test sürüşleri başladı. Peki Üsküdar-Sancaktepe Metrosu ne zaman açılacak?

11 Nisan 2017 - 16:01

İstanbul'da son yılların en büyük metro hattı projesi olarak yapımında son aşamaya gelinen Üsküdar-Sancaktepe metrosunda test sürüşlerinin başladığı bildirildi. Açılış için geri sayım başladı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Nisan 2017 - İstanbul

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki en büyük Metro projelerinden biri olan Üsküdar-Sancaktepe metrosunda çalışmalar son hızla devam ediyor. Metro hattına indirilen trenler test sürüşlerine başlamış durumda.

Yapımında son aşamaya gelinen Üsküdar-Sancaktepe metro hattında istasyon çalışmalarında sona gelindi. Üsküdar'dan Marmaray entegresiyle kalkacak metrolar, sırasıyla; Fıstıkağacı, Bağlarbaşı, Altunizade, Kısıklı, Bulgurlu, Ümraniye, Çarşı, Yamanevler, Çakmak, Ihlamurkuyu, Altınşehir, İmam  Hatip Lisesi, Dudullu, Necip Fazıl, Çekmeköy-Sancaktepe hattına ulaşacaklar. Tüm aktarım noktalarında Marmaray başta olmak üzere, diğer metro hatlarına ve metrobüse kolay ulaşım sağlanacak.

Sürücüsüz metrolar hizmet verecek!

Otomatik sistemli kendisini park edebilme özelliğine sahip olan son teknolojiye sahip metro, sürücüsüz hizmet verecek ve vatandaşların güvenliği için "peron kapı" sistemini kullanacağı ifade edilen 16 istasyonlu Üsküdar - Sancaktepe metro hattındatoplamda 126 vagonun İstanbullulara hizmet vereceği gelen bilgiler arasında.

2012 yılından beri çalışmaların devam ettiği Üsküdar-Çekmeköy metrosu ne zaman açılacak şüphesiz her İstanbullunun sorduğu sorulardan biri. Test sürüşlerinin tamamlanmasının ardından diğer çalışmalarında sonlanmasıyla birlikte Anadolu Yakasında Üsküdar ve Sancaktepe arasında hizmet verecek olan metro ilk etap olarak Ümraniye'ye kadar olan bölümnü hizmete girecek. Aılışı ise 2017 Eylül ayı itibariyle yapılması planlanıyor.

- Üsküdar-Çekmeköy Metrosu ne zaman açılıyor?

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..