Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro...

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın kalan kısmı için geri sayım

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın ikinci etabın açılışı için geri sayıma başlandı. Peki sürücüsüz metro hattı Üsküdar-Çekmeköy Metrosunda kalan istasyonlar ne zaman açılacak?

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın kalan kısmı için geri sayım
Editor: Hakan A.
10 Temmuz 2018 - 11:02

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın hizmete açtığı Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın ikinci etabı için geri sayım başladı. Türkiye'nin ilk sürücüsüz metro hattı olma özelliğine sahip Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın ikinci etabı için çalışmalar hızlandırılırken, Yamanevler-Çekmeköy kısmı açılışı için bazı kesintiler söz konusu. Peki Sancaktepe'ye kadar uzatılan Üsküdar-Çekmeköy metro hattı ne zaman hizmete açılacak? Sorunun cevabı haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Temmuz 2018 - İstanbul

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı'nın açılışının üzerinden geçen 1 yılda hattın kalan kısmı için çalışmalara hız verildiği öğrenildi. Konuyla alakalı İBB tarafından verilen son bilgilere göre, Üsküdar-Yamanevler arasında sürücüsüz metro hattı hizmet vermeye devam ederken, kalan kısım Yamanevler-Çekmeköy arası istasyonların faaliyete geçirilmesi için daha önce hizmet vermeye başlayan Üsküdar-Yamanevler kısmında bazı günlerde seferlere ara verileceği duyuruldu... Yamanevler-Çekmeköy metrosu kısa süre sonra İstanbullulara hizmet vermeye başlayacak.

Konuyla alakalı İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafındna verilen bilgiye göre, Kontrol ve test sürüşleri sebebiyle Üsküdar-Yamanevler bölümünde 9 gün ulaşıma ara verilecek olmasından ötürü vatandaşların mağdur olmaması için gerekli çalışma takvimi çıkartıldı.

Buna göre metro hattı 12-13-14-16-17-18-28-29 ve 30 Temmuz'da hizmet vermeyecek.

Metro seferlerinin yapılmayacağı günlerde, ulaşım İETT'nin ek otobüs seferleriyle sağlanacak. Bunun için de İETT tarafından bu güzergaha M5 numaralı otobüsler tahsis edildi.

Test sürüşlerinin ardından Ağustos 2018'de hizmete başlayacak Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Metro Hattı, Yamanevler'den Sancaktepe'ye kadar uzatılmış olacak.

Şimdiye kadar 9 istasyonda hizmet veren hatta 7 istasyon daha eklenmiş olacak. Böylece Sancaktepe'den Üsküdar'a ulaşım 27 dakikada sağlanacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum