Reklamı Geç
Vadistanbul Bulvar Mart’ta açılıyor

Vadistanbul Bulvar Mart'ta açılıyor

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ve Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Vadistanbul projesinin satış ofisinde emlak editörlerine önemli açıklamalarda bulundu.

16 Kasım 2016 - 15:32 - Güncelleme: 16 Kasım 2016 - 16:37

Artaş İnşaat, Vadistanbul etaplarını tamamlamaya devam ederken, "Bulvar" etabının açılış tarihini açıkladı. "Vadistanbul Bulvar" Mart 2017'de hizmete girecek!

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Kasım 2016 - İstanbul

“Vadistanbul Bulvar” da sona yaklaşılıyor. Yaklaşık 300 bin metrekarelik ofis alanı ile alışveriş merkezi, caddesi, yeme içme mekanlarıyla bir çok ünlü marka ve yatırımcıya ev sahipliği yapacak Bulvar etabı 2017 mart ayında açılıyor. Proje ortaklarından Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya ve Invest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Vadistanbul projesinin satış ofisinde emlak editörleriyle bir araya geldi. 
 
Bağdat Caddesi, Nişantaşı ve İstiklal Cadde’sinin alternatifi olarak hayata geçirilen proje etabı konumu ve özelliklerinden dolayı bölgenin gözbebeği olacağı bildirildi. Tamamlandığında 30 bin kişi çalışacağı söylenen projede 42 bin kişilik gündüz nüfusuyla bir kent merkezi oluşturuluyor.
 
3 etaptan oluşan “Vadistanbul” projesinin  birinci etabında hayat başladı. Konutların metrekaresinin 12 bin TL’den satıldığını açıklayan Artaş Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya birinci etapta satılık konut olmadığını ifade etti. Ayazağa’da Evyap Holding’in 424 bin metrekare arazisü üzerinde  hayata geçirilen Vadistabul’da toplam 1.900 konut ile 103 bin metrekare kiralanabilir alanlı alışveriş merkezi ve 760 metre uzunluğunda cadde üzerinde mekanlar bulunuyor. Ayrıca projede 300 bin metrekare ofis ile 25.500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel inşa edilecek.
 
Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya “ Bizler tarafından 100 milyon TL projenin altyapı, yol, kavşak gibi yatırımlarına harcandı. Tüm maliyetlerini üstlenerek Türkiye’nin ilk özel havarayını yapıyoruz. Havaray hattının toplam maliyeti 14 milyon Euro’ya ulaşıyor. 650 bin metrekarelik otopark alanı inşa ediyoruz. 11 bin 500 adet araç için otoparkımız olacak. Projeden bir metrekare alan aslında 2 metrekare yer almış oluyor. Çünkü satın alınan alanın dışında bir o kadar da altyapı inşaatı almış olacak.” dedi.
 
Proje yatırımcılarından Invest Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar,  2.500 kişiden fazla insanın Vadistanbul projesinde çalıştığını bunun içinde gurur duyduğunu söyledi. Uçar, “En” leri olan bir proje olsun istediklerini bunu da başardıklarını ifade etti. Toplantıda konuşan Evyap Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Kılıç ise Evyap ve proje hakkında genel bilgiler verdi.
 
Projede yer alan ofis metrekare fiyatları 3 bin 250 - 3 bin 750 dolar arasında değişiyor. Toplan 300 bin metrekarelik ofis alanın, 150 bin meretkaresinin satışı tamamlandı. 5 yıldızlı otel için  ön sözleşme ile ortadoğuda bir müşteri ile anlaşma zemini sağlanmak üzere. Anlaşma sağlanmazsa otelin işletmesiciliğini uluslararsı bir marka ile anlaşarak yatırımcı firma kendisi yapacak.
 
Üç ortaklı olarak başlayan projeden ayrılan Aydınlı Grup hakkında konuşan  Süleyman Çetinsaya “ Bizler üç ayrı şirket olarak burada adi ortaklık ile bir aradaydık. Ortaklıktan ayrılma teklifi hem onlardan hemde bizden gelmiştir. 15 Temmuz algısından dolayı bu ortaklığın devamı mümkün değildir.” açıklamasını yaptı.
 
Vadistanbul projesinin alışveriş veriş ve cadde mağazaları için yerli ve yabancı markalar olacak. Bunlardan LCW, Zara, Migros, Makro ve sözleşmesi yapılmış yabancı markalar bulunuyor. Projenin ofis etabında uluslararası firmalar ile beraber ünlü şarkıcı Tarkan ‘da ofis yatırımı yaptı. 
 
1 milyon 350 bin meterekarelik Vadistanbul’un son konut etabı “Vadistanbul Park”  toplam 804 adet konut ile 2017 aralık ayında teslim edilecek. Park etabında 3+1 ve 4+1 daireler büyük aileler düşünülerek tasarlandı. Ayrıca her türlü ihtiyaca cevap veren konforlu ve renkli bir hayat alıcılara vaadediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..