Vakıf GYO İzmir projesinde sözleşme feshi

Vakıf GYO, İzmir projesinde Proplan Proje ile proje yönetimi kapsamında yaptığı sözleşmeyi feshettiğini duyurdu.

Vakıf GYO İzmir projesinde sözleşme feshi
Editor: Hakan A.
19 Ekim 2018 - 19:13

Vakıf Gayrimenkul Yatrıım Ortaklığı (GYO) İzmir'de hayata geçireceği Konak karma projesi kapsamında proje yönetim sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 19 Ekim 2018 - İstanbul


Vakıf GYO, İzmir'de inşaa edilen Konak karma projesi kapsamında daha önce anlaşmaya vardığı Proplan Proje ile proje yönetimi konusunda sözleşme feshine karar verdi. 

Vakıf GYO, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) İzmir Projesi Proje Yönetim Sözleşmesi Feshine ilişkin açıklamada bulunuldu.

Şirket tarafından KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimiz mülkiyetinde bulunan, İzmir İli, Konak İlçesi, Mersinli Mahallesi, 8601 ada, 1 parselde yer alan taşınmazın üzerinde gerçekleştirilmesi planlanan İzmir Konak Karma Projesi, Proje Yönetim Hizmeti İşi için Proplan Proje Yönetim ve Danışmanlık Tic. A.Ş. firması ile imzalanmış olan sözleşme; yüklenici hizmetleri sözleşmesinin, geliştirme, üretim, satış ve pazarlama hizmetleri de dahil olmak üzeri "Hasılat Paylaşımı Gelir Modeli" usul ve esasları çerçevesinde imzalanmış olması ve proje yönetim işinin Şirketimiz nezdinde yürütülmesine karar verilmesi sebebiyle, firma ile iyi niyet çerçevesinde ve karşılıklı olarak mutabakata varılarak feshedilmiştir." denildi.

İzmir Konak Projesi hakkında;

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan, İzmir Alsancak Liman Arkası - Salhane bölgesinde İzmir'in iş merkezi kulelerinin yükselmekte olduğu alanda yer alan, 17.673,63 m² arsa alanlı parsel Arsa Satışı Gelir Paylaşımı modeline göre ana yüklenici ihalesi gerçekleştirilerek en iyi teklifi veren İlk İnşaat ve Kaf Teknik İş Ortaklığı tarafından proje geliştirme ve inşaat faaliyetlerine başlanılmıştır. Yüklenici firma tarafından proje tasarım çalışmaları devam etmektedir.