Vakıf Varlık Kiralama’ya SPK’dan kira...

Vakıf Varlık Kiralama'ya SPK'dan kira sertifikası ihracına onay

Vakıf Varlık Kiralama'ndan son dakika KAP açıklaması: SPK'dan Kira Sertifikası İhracı için onay çıktı.

Vakıf Varlık Kiralama'ya SPK'dan kira sertifikası ihracına onay
Editor: Hakan A.
10 Temmuz 2018 - 17:44

Vakıfbank'a bağlı Vakıf Varlık Kiralama kira sertifikası ihracı için başvuru yaptığı SPK'dan onay çıktı. Vakıf Varlık Kiralama 5 Milyar liralık kira sertifikası ihracı gerçekleştirecek.

Konuyla alakalı resmi açıklamayı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden duyuran Vakıf Varlık Kiralama'ya SPK onayı çıktığı kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Temmuz 2018 - İstanbul

Vakıf Varlık Kiralama tarafından KAP'a yapılan açıklamada, "Şirketimizin yurt içinde halka arz edilmeksizin tahsisli olarak ve/veya nitelikli yatırımcılara satılmak üzere 5.000.000.000.-TL (BeşMilyarTürkLirası) ihraç tavanı içinde farklı tertip, vade ve türlerde kira sertifikası ihraç edilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu (SPK)'na yaptığı başvuru, SPK'nın 01.03.2018 tarih ve 9/318 sayılı kararı ile onaylanmıştı. Bu ihraç tavanı kapsamında, Şirketimiz tarafından yurt içinde, halka arz edilmeksizin tahsisli şekilde satışa sunulmak üzere, 130.000.000.-TL (YüzotuzMilyonTürkLirası) tutarında ve azami 140 gün vadeli, yönetim sözleşmesine dayalı kira sertifikaları ihracı için SPK tarafından onaylanan Tertip İhraç Belgesi ekte sunulmuştur." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum