Vakıfbank'dan 40 Milyar TL'lik kredi musluğu açıldı!

Vakıfbank tarafından açıklanan 40 Milyar TL olarak açıklanan yeni kredi ile alakalı ayrıntılar belli oldu. Vakıfbank üretimi, imalatçıyı ve ihracatçıyı destekleyeceği, TCMB politika faizine endeksli yeni kredi ile 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vadelerde kullanılabilecek.

Vakıfbank'dan 40 Milyar TL'lik kredi musluğu açıldı!
Editör: Hakan A.
22 Ocak 2021 - 16:42
Kamu bankalarının kredi desstekleri her geçen gün artıyor. Son olarak Vakıfbank 40 Milyar TL tutarında kredi kullandıracağı yeni paketi açıkladı. Koronavirüs salgını sürecinde kamu bankalarının üretimi, hracatı destekleyecek önlem paketlerine bir yenisi eklendi. Vakıfbank, üreticiler başta olmak üzere, ihracatçılar için kritik bir kredi paketini açıkladı. Kullanılabilir kredi faizli Vakıfbank kredisi TCMB politika faizine endeksli olarak kullandırılacak! İşte Vakıfbank kredi paketine dair son dakika bilgileri.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 22 Ocak 2021 - İstanbul 


Vakıfbank yeni kredisi ile Türkiye'nin dört bir yanında üreticiye, imalatçıya nakit desteği sağlayacağı kredi paketini duyurdu. Özellikle üretici ve ihracat tarafından beklenen kredilere Vakıfbank tarafından bir yenisi eklendi. Kamu bankaları pandemi döneminde kredi musluklarını açmaya devame diyor.

TCMB FAİZLERİNE ENDEKSLİ KREDİ


On binlerce üretici, ihracatçı için kredi faizleri kullanılabilir seviyelerde olacak Vakıfbank'ın yeni kredi paketinde dikkat çeken ayrıntılardan biri Merkez Bankası politika faizlerine endekslenecek olması. Vakıfbank, kullandıracağı kredilerde TCMB politika faizine endeksli olarak ihtiyaçlara göre 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vade seçeneği ile kullanıllandırılacağı kaydedildi.

40 MİLYAR TL BÜYÜKLÜĞÜNDE BİR KREDİ PAKETİ

Kredi musluklarını sonuna kadar aralayan Vakıfbank tarafından sağlanacak kredi paketi kapsamında, 2 milyar dolar ve 25 milyar TL olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde olacağı belirtildi. TCMB politika faizine endeksli kredinin başlangıç faiz oranını yıllık yüzde 17,75 olarak belirlendiği gelen bilgiler arasında.

VakıfBank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih, kullandırılacak olan kredi hakkında tüm bilgileri paylaştı. Üstünsalih, "Bu yeni kredi paketimizle de imalatçılarımıza da ihracatçılarımıza da omuz vermeyi amaçlıyoruz. Firmalarımız üretimlerine de yatırımlarına da faizlerin düşmesini bekleyerek ara vermesin ülkemiz zaman kaybetmesin istiyoruz. Yeni kredi paketinin TCMB politika faizine endeksli olarak kullandırılacağını ve TCMB politika faizi düştükçe, kredi faiz oranının da düşecek. Başta İmalatçı ve ihracatçı firmalarımız olmak üzere işletmelerin kullanımına sunacağımız yeni kredi paketimiz, 2 milyar dolar ve 25 milyar TL olmak üzere toplam 40 milyar TL büyüklüğünde olacak. TCMB politika faizine endeksli kredimizin başlangıç faiz oranını yıllık yüzde 17,75 olarak belirledik. Paketimiz 12 aydan başlayarak 72 aya kadar vadeler içermekle birlikte firmalarımızın ihtiyaçları ve nakit akışına göre 1 yıla kadar ödemesiz dönem uygulanabilecek." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum