VakıfBank ‘Kiram Güvende’ hizmetini...

VakıfBank ‘Kiram Güvende’ hizmetini tanıttı

VakıfBank, ev sahipleri ile kiracılar arasında ‘güven’ köprüsü kuran yeni hizmeti ‘Kiram Güvende’ büyük ilgi görüyor. ‘Kiram Güvende Sistemi’, ev sahiplerine kira tahsil garantisi sunarken, kiracılara da finansal destek sağlamış olacak.

VakıfBank ‘Kiram Güvende’ hizmetini tanıttı
Editor: Hakan A.
13 Eylül 2018 - 13:11

Milyonlarca ev sahibi ve kiracıyı yakından ilgilendiren VakıfBank hizmeti tanıtıldı. ‘Kiram Güvende’ isimli yeni hizmeti ile gerek ev sahipleri gerekse kiracılara önemli güvenceler sağlanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 13 Eylül 2018 - İstanbul

Türkiye'nin dev bankalarından VakıfBank, ev sahipleri ile kiracılar için önemli bir yeniliği hizmet anlayışına yerleştirdi. 

VakıfBank tarafından vatandaşa sunulan yeni hizmet kapsamında ‘Kiram Güvende’ ile kira günü geldiğinde hesapta yeterli bakiye bulunmasa bile ödemeler otomatik olarak yapılıyor, ev sahibi de kiracı da sıkıntısı çekmeden evlerini kiraya veriyor. 

Türkiye’de bir ilk olarak VakıfBank hizmet yelpazesine eklenen ‘Kiram Güvende Sistemi’, ev sahiplerine kira tahsil garantisi verirken, kiracılara finansal destek sağlayacak.

Bu hizmet kapsamında kira ödeme gününde kiracının hesabından ev sahibine otomatik ödeme yapılıyor. Kiracının hesabında yeterli bakiye olmaması durumunda kira bedeli kiracının kredi limitinden çekilerek ev sahibinin hesabına aktarılıyor. Ev sahiplerinin kira ödemelerinin ödenmemesinden endişe duymasının önüne geçen hizmet, yeni ev kiralayacak olanların da işini kolaylaştırıyor.

12 ay boyunca sadece Türk Lirası cinsinden yapılan mesken nitelikli gayrimenkullerin kira ödemelerini kapsayan hizmetten faydalanmak için kiracıların VakıfBank müşterisi olması gerekiyor. VakıfBank müşterisi olmayan ev sahibi ve kiracılar da şubelerden yapacakları başvuruyla sisteme dahil olabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum