Valilik, İstanbul için kar yağışı uyarısı yaptı!

Kar yağışı beklenen İstanbul, Cuma ve Cumartesi gününe hazırlanıyor. Peki kar yağacak mı, kar yağışı nerelerde etkili olacak? İstanbul'da beklenen kar yağışı gün boyu yüksek kesimlerde hafif şiddetle etkisini gösterirken, Cuma günü için Valilik uyarıda bulundu.

Valilik, İstanbul için kar yağışı uyarısı yaptı!
Editör: Hakan A.
06 Şubat 2020 - 22:05
İstanbul genelinde etkisini sürdüren fırtına ve yağışlar gün boyu devam etti. 6 Şubat Cuma günü için İstanbul'da kar yağışı beklentisi sürüyor. Peki İstanbul'a kar ne zaman yağacak? İstanbul genelinde kar yağışına dair önlemler arttırılırken, Valilik son dakika uyarısında bulundu.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler  - 6 Şubat 2020 - İstanbul


Şehir genelinde etkili olan yağışların kara dönüşmesi bekleniyor. İstanbul Valiliği, Cuma günü etkili olacak fırtına ve kar yağışı ile alakalı İstanbulluları uyardı. Valilik açıklamasında, rüzgarın şiddetini kaybedeceği, Cuma akşamı itibariyle başlayacak kar yağışı ile alakalı olarak vatandaşın dikkatli olması uyarısı yapıldı. Peki İstanbul'da hangi ilçelere kar yağacak, kar yağışı nerelerde etkili olacak, kaç cm kar yağacak?

1. Bölge Müdürlüğü, İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yapılan son dakika açıklamalarında hava durumuna dair son bilgiler paylaşıldı. Gün boyu yağmur şeklinde devam eden yağışların akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmura dönüşmesi beklendiği vurgulanan açıklamada, kar yağışının başlayacağı, Cumartesi günü öğle saatlerine kadar kar yağışının devam edeceği tahmini yapıldı. İstanbul Anadolu yakasında kar yağışı daha fazla bekleniyor. Özellikle yüksek bölgelerde kar yağışının etkili olacağı ifade edildi. Avrupa yakasında pek çok ilçede az da olsa kar yağışı görüleceği bildirildi.


İstanbul'da 3-5 cm arası kar yağışı bekleniyor!

Söz konusu Valilik açıklamasında, "Cuma akşam saatlerinde başlayıp Cumartesi öğle saatlerine kadar devam edecek kar yağışının, Avrupa yakası ve güney kıyıları 1 ila 3 cm, Anadolu yakasının iç ve kuzey kesimlerinde 3 ila 5 cm örtü bırakması beklenmektedir." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum