Van’da art arda deprem! Bu kez 4.9 büyüklüğünde deprem

Van'da art arda deprem! Bu kez 4.9 büyüklüğünde deprem

Van bugün içerisinde art arda yaşanan depremlerlşe sallanmaya devam ediyor. Merkez üssü Van iline bağlı çok sayıda ilçe ve beldede peş peşe deprem yaşandı. Son deprem saat 15:14 sıralarında 4.9 olarak ölçüldü.

23 Kasım 2016 - 16:17

Van'da art arda depremler oluyor! Van iline bağlı Gürpınar'da öğle saatlerinde yaşanan deprem sonrasında art arda yeni deprem olmaya devam ediyor. Son depremde 4.5 ve  4.9 olarak ölçümlenirken, vatandaş büyük korku yaşadı. 

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Kasım 2016 - İstanbul

Geçmişte büyük depremler, büyük yaralar alan Van ilinde bugün büyük deprem hareketliliği yaşanıyor. Peş peşe meydana gelen deprem sonrasında vatandaşlar panik yaşadı.

Son gelen bilgilere göre,  Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme Ve Değerlendirme Merkezi tarafından açıklanan deprem haberinde, Van iline bağlı Gürpınar ilçesi merkez üssü olan 4.9 şiddetinde bir yaşandı. Deprem saat 15:14 sıralarında yerin yaklaşık 5 kilometre kadar derinlerde meydana geldiği ifade edildi.

Son depremler; 

Gün içerisinde Van Gürpınar Umut, Karakoç, Özalp ve Değirmenarkı'nda depremler yaşandı.

Van Özalp'te saat 12:24'te 3.5, Değirmenarkı'nda saat 12:59'da 2.2, Özalp'te saat 13:03'te 4.1, Gürpınar'da art arda 4.9 ve 3.7 ve son olarak Karakoç'ta ise 2.7 şiddetinde depremler gün içerisinde meydana gelen depremler olarak kayıtlara geçti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..