Reklamı Geç
Varyant Karşıyaka Plus İzmir projesinde enerji tasarrufu en üst...

Varyant Karşıyaka Plus İzmir projesinde enerji tasarrufu en üst seviyede

İzmir'in ilk 'LEED' sertifika adayı projesini hayata geçiren Kumko Yapı ‘Varyant Karşıyaka Plus’ konut projesinde enerji tasarrufu en üst seviyede tutulan evlerde Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin kampanyası başladı.

08 Kasım 2016 - 10:50

Kumko Yapı'dan İzmir'e % 100 doğayla dost, artılarla dolu bir yaşam alanını İzmirlilere sunduğu 'Varyant Karşıyaka Plus'ta ev sahibi olmak isteyenlere avantajlı ödeme planıyla konut satışlarına devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Kasım 2016 - İstanbul

İzmirliler'i ‘en’lerle buluşturmaya devam eden Kumko Yapı; 'Varyant Karşıyaka Plus'ta sağladığı yüksek enerji tasarrufu, küresel ısınmanın etkilerini ortadan kaldıran porselen dış cephe kaplaması, topladığı yağmur suyunu tekrar kullanma özelliği taşıyan sistemleriyle artılarla dolu bir yaşam vaat ediyor.

Bahçeli, teraslı evleri, 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 ve dubleks daireleri, net 3,10 metre tavan yüksekliği, geniş balkonlarıyla ezberleri bozan 'Varyant Karşıyaka Plus'; 5 blokta 186 daire ve 15 farklı tipte daire seçeneği sunuyor.

140 milyon TL'lik yatırım

Geleneksel yöntemlerle inşa edilen binaların, enerjinin yüzde 70'ini, suyun yüzde 17'sini, kesilen ağaçların yüzde 25'ini tükettiğini söyleyen Efe Kumova, karbondioksit emisyonunun da yüzde 33'ü oluşturduğunu belirtti. Geleneksel yapı anlayışında geri dönüşümlü malzeme kullanım oranının ise yüzde 5'i geçmediğini kaydeden Kumova, "Oysa 'Varyant Karşıyaka Plus'ta başta enerji ve su tasarrufu olmak üzere çevresel duyarlılık ön plana çıkıyor. Bu projede atıkların azaltılması, iç mekan hava kalitesinin artırılması, yaşayanların konforu, işletme ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi gibi bir çok detayı göz önünde tuttuk. 'Varyant Karşıyaka Plus'ı 140 milyon TL yatırımla hayata geçiriyoruz. Bu yatırım bize klasik binalara göre yüzde 15 'lik ek maliyet getirdi. Ancak bu yatırım, tasarrufla uzun vadede bize ve çevreye geri dönmüş olacak" dedi.

‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’

Metrekare birim fiyatının ortalama 4 bin 800 TL olduğu projede daire fiyatları ise 542 bin TL ile 1.6 milyon TL arasında değişiyor. 'Varyant Karşıyaka Plus', ‘Yüzde 5 peşin, yüzde 15’te karar sizin’ kampanyasıyla konut sahibi olmayı da kolay hale getiriyor. Bu kampanya kapsamında konutun yüzde 80’inine kadar alınan kredi sonrası kalan yüzde 20’lik kısmın yüzde 5’ini peşin vererek, kalanını yüzde 15’i ise 1 yıl içinde istenilen zamanda ödemek mümkün olabiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..