Vatandaşın isteği oluyor! Atatürk Havalimanı 1000 yataklı hastaneye çevriliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Yeşilköy Atatürk Havalimanı için düğümeye basıldı, 45 gün içerisinde koronavirüs ile mücadelede 1000 yataklı hastaneye dönüştürülecek...

Vatandaşın isteği oluyor! Atatürk Havalimanı 1000 yataklı hastaneye çevriliyor
Editör: Hakan A.
06 Nisan 2020 - 21:40

Özellikle sosyal medya üzerinden Atatürk Havalimanı ile alakalı koronavirüs ile mücadelenin başladığı ilk günlerde hastane yapılsın sesleri yanıt buldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan resmen duyurdu! Atatürk Havalimanı için 1000 yataklı hastahane yapımında geri sayım başladı...

İstanbul'un dev havalimanı Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe bölgesinde hayata geçirilecek yeni hastahaneler için 45 günlük sürede tamamlanacağını açıklayan Başkan Erdoğan, projelere ilişkin son durum bilgilerini paylaştı.

Türkiye koronavirüs salgını ile mücadelesini her alanda sürdürürken, yeni hastahanelerin açılması için yoğun bir çalışma yürütülüyor. İkitelli Başakşehir Şehir hastanesi için yolların yapımı ve metro hatları için çalışmalar sürdürürlürken, hastanenin kısmi açılışı Nisan ayı ortasında gerçekleştirilecek. Diğer taraftan koronavirüs salgınının ilk günlerinde özellikle vatandaş tarafından sosyal medya üzerinden dillendirilen Atatürk Havalimanı sahra hastanesi olsun isteği Cumhurbaşkanlığı nezdinde cevap buldu. Atatürk Havalimanı için resmen düğmeye basıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile mücadele çerçevesinde gelinen son durum hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Atatürk Havalimanı ve Sancaktepe için projelendirme çalışmalarının yürütüldüğünün altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yoğun bir çalışmayla Yeşilköy Atatürk Havalimanı alanında bin yataklı bir hastanenin plan-proje çalışmasının şu anda hızla devam ettiğini, aynı şekilde Sancaktepe’de de yine bin yataklı bir hastane yaptıklarını belirterek, 'Bunları süratle, şöyle 45 gün içerisinde bitireceğiz ve buraları da tamamıyla insanımızın, halkımızın hizmetine sunacağız.' diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum