Reklamı Geç
Vergi affı mı geliyor? Bakan açıkladı: 7.2 milyon vatandaşa...

Vergi affı mı geliyor? Bakan açıkladı: 7.2 milyon vatandaşa vergi affı

Maliye Bakanı Ağbal'dan gündeme bomba gibi düşen vergi affı açıklaması geldi. Bakan Ağbal, 7.2 milyon vatandaşı yakından ilgilendiren vergi affı haberinin ayrıntıları.

11 Nisan 2017 - 13:22

Günün en önemli ekonomi haberleri arasında "Af" haberi öne çıkıyor. Milyonlarca vergi mükellefini yakından ilgilendiren vergi affı ile alakalı son dakika gelişmesini Bakan Ağbal Duyurdu.

Konuya ilişkin Sabah gazetesi haberine göre, Maliye Bakanı Naci Ağbal tarafından yapılan açıklamda, yeni bir vergi affı getireceklerinin altını çizdi.

Yeniden yapılandırma kanununun 2016 yılı Haziran ayına kadar olan vergi ve prim borçlarını kapsadığını vurgulayan Bakan Ağbal, "Yeni düzenlemeyle bu süreyi 2017 mart sonuna çekmek istiyoruz" dedi.

Maliye Bakanı Naci Ağbal konuyla alakalı olarak şu bilgileri verdi; "15 Temmuz'da alçak bir darbe girişimi yaşadık. Ekonomide bir miktar yavaşlama oldu. Bu nedenle yeniden yapılandırma süresini Haziran 2016'dan Mart 2017 sonuna çekmek istiyoruz. Konuyla ilgili çalışmalarımızı Başbakanımız Binali Yıldırım'a arz ettik. Kanun tasarısını arkadaşlarımız hafta sonu hazırladılar. İnşallah hızlı bir şekilde onu da Meclis'e göndereceğiz. Vergi gelirlerinde yaklaşık 7.2 milyon vatandaşımızı ilgilendiren yeni bir yeniden yapılandırma yapmış oluyoruz." dedi.

Bakan Ağbal tarafından yapılan açıklamada ayrıca, Temmuz 2016'dan sonra ilk defa vergi ve prim borcu olan vatandaşların da bu uygulamadan faydalanabileceğini söyledi. Bakan Ağbal,  "Yaklaşık 47 milyar lira tutarında bir vergi alacağını da yeniden yapılandırma imkânına kavuşuyoruz" dedi. 

Ağbal, bundan böyle bir daha yeniden yapılandırma kanunları çıkarmaya ihtiyaç olmadan yapısal reform niteliğinde sayılacak bir düzenlemeyi Bakanlar Kurulu'na sunduktan sonra bu düzenlemeyle beraber Meclis'e getirmek istediklerini vurguladı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..