Hatice Koçak ile Gayrimenkule Yön Verenler Müjdat Güler haftanın konuğu

İnşaat ve Gayrimenkul sektöründe Türkiye'nin önde gelen isimlerini her hafta programında ağırlayan Hatice Kolçak ile Gayrimenkule Yön Verenler Bengütürk Tv programında 3 Ocak 20178 tarihli konukları önemli açıklamalarda bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Ocak 2018 - İstanbul

Hatice Kolçak ile Gayrimenkule Yön Verenler programının bu haftaki konuğu NOVA Holding CEO'su Müjdat Güler oldu. Hatice Kolçak'ın hazırlayıp sunduğu programda gayrimenkul sektöründe 2018 yılı beklentileri üzerine konuşuldu.Aspirin tedavileriyle sektörü ayakta tutmaya çalışıyoruz diyen Müjdat Güler bizim köklü çözümlere ihtiyacımız var dedi.
 
Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, gayrimenkul sertifikası gibi yatırım araçlarına vatandaşın yeteri kadar talep göstermediğini söyleyen Hatice Kolçak'a Müjdat Güler şöyle cevap verdi.
"Büyük çabalarla Gayrimenkul Yatırım Ortaklıkları çıkarıldı.Ancak denetim mekanizması çıkarılmadığı için GYO'lar parayı topladı fakat kar vermedi.Halktan para toplanarak arsa alındı, toplanan paralarla eksik binalar yapılmadı.GYO'ların borsada ki payları bizde oldukça düşüktür.Dünyada paylar 100 milyarlarca dolardan bahsedilir.Sebebi halk güvenmiyor. GYO ların sahipleri halka para dağıtmadı kendileri kazandı. Vatandaş kazanmadığından güvenmiyor ve yatırım yapmıyor" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir