Hatice Kolçak kira artış oranlarının nasıl hesaplanacağını CNN Türk'e anlattı

Yılın yeni ayı Ekim ayına girilirken, enflasyon rakamlarının açıklanması ile kira artış oranı hesaplaması bir kez daha gündemde. Kira artışında ev sahibi ve kiracıları yakından ilgilendiren Bakan Albayrak tarafından yapılan yeni düzenleme sonrası gözler bu ay gelecek Yİ-ÜFE ve TÜFE rakamlarına çevrilmişti.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 4 Ekim 2018 - İstanbul


Kira artışı hesaplamasında uygulanacak oranlar TÜFE olarak uygulanmasına dair 2019-2020 YEP ile birlikte vatandaşın kafası karıştı. TÜFE ile kira artışı uygulaması ne zaman başlayacak, nasıl uygulanacak? İşte ayrıntılar.

CNN Türk canlı yayınında Hatice Kolçak maliye bakanı Berat Albayrak'ın 2019-2020 YEP (Yeni ekonomi planı) kapsamında kira artışında TÜFE'ye geçişine ilişkin ayrıntıları paylaştı. Kira artışı uygulamasının nasıl yapılacağını hangi verilerin uygulanacağını anlatan Kolçak, Ekim 2018'de kira artışı oranları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Kira artışına ilişkin Ekim 2018 verilerini buradan inceleyebilirsiniz. Diğer taraftan TÜFE'ye geçiş sürecinde kira artış hesaplamasına ilişkin detaylara buradan okuyabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum