Konut kredi faiz oranlarında düşüş devam edecek mi? Faiz oranları hangi seviyeye kadar inebilir?

15 Şubat 2020 - 19:04
TAKİP ETTAKİP ET
Elinde peşinatı bulunanlar için konut kredilerinde faizler daha fazla düşer mi? 2020 yılı Şubat ayı itibariyle düşüşünü sürdüren konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 15 Şubat 2020 - İstanbul


Konut kredi faiz oranlarında devam eden düşüş hangi seviyelere kadar inebilir,  bu seviyelerden kredi almak mantıklı mı?

Ev sahibi olmak isteyenler için konut kredisi faiz oranları oldukça büyük önem taşırken, 2019 yılı ile birlikte başlayan faiz indirimleri 2020 ile birlikte devam etti. Bu kapsamda vatandaş birikimlerinin üstüne konut kredisi kullanımını arttırdı. Konut kredili ev satışlarında son aylarda ciddi bir artış var. Ocak ayı konut satış rakamlarına bu durum yansıdı. Diğer taraftan Bakan Albayrak yine faiz indirim sinyalini verdi. Merkez Bankası, yeni bir faiz indirimine gider mi?

EmlakPencerem.com Genel Yayın Yönetmeni Hatice Kolçak, kredi faizlerini değerlendirdi. Kolçak, Faiz oranları hangi seviyeye kadar inebileceği hakkında hazırladığı videosunu izleyebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla konut kredisi faiz oranlarına dair hazırladığı son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.

Hatice Kolçak'ın kişisel YouTube kanalına abone olmak ve diğer videolarını izlemek için tıklayın.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.