Konutta düşük faizli yeni kampanya bekleyenler dikkat!

29 Ekim 2020 - 18:30
TAKİP ETTAKİP ET
Dövizde yükselen kurlar, faizlerde yükseliş konut sektörünü nasıl etkiliyor? Konut kredisi faizlerinde yükseliş yakından izleniyor. Ev alacakları yakından ilgilendiren kredi faiz oranlarında yükseliş sürerken, sektörün uzman ismi Hatice Kolçak, yeni bir kampanya ile alakalı önemli değerlendirmelerde bulundu.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 29 Ekim 2020 - İstanbul


Başta sıfır konut olmak üzere, ikinci elde konut fiyatları ve faiz oranları yüksek. Sıfır konutlar için kredi faizleri biraz daha farklı. Kamu bankaları yeni konutlar için kredi faiz oranlarını daha düşük seviyeden ev alacaklar için sunuyor. Yükselen faizler düşer mi, konut kredisi faizleri inerek kampanya yapılır mı? Ev alacakların en fazla sordukları sorulara cevap veren Kolçak, faizlere ilişkin öngörülerini paylaştı.

Yaz döneminde kamu bankalarınca sübvanse edilen önemli kredi faiz indirimi ile birlikte bir anda konut satışlarında rekorlar geldi. Pek çok inşaat firması elinde bulunan konut stoğunu eritti. Yeni projeler ise yolda. Kamu bankaları ve özel bankalar kredi faizlerini yükseltmesiyle birlikte ev alan karlı çıktı. Alamayan ise beklemeye devam ediyor.

Düşük faizli konut kredi kampanyası mı geliyor?

Konut kredisi faiz oranlarında yükseliş nedeniyle alımdan vazgeçen alıcılar, yeni bir kampanya için sabırsızlıkla bekliyor. Sektörün ünlü ismi Hatice Kolçak, yakın zamanda düşük faizli konut kampanyası bekliyorum dedi.

Hatice Kolçak'ın anlatımıyla ev almak isteyenlerin merak ettiği sorulara yanıt verdiği son videosunu YouTube üzerinden izleyebilirsiniz. Videoyu izleyebilmek için tıklayın.