Reklamı Geç
WannaCry virüsü ile istenen paralar artınca Sanal para Bitcoin...

WannaCry virüsü ile istenen paralar artınca Sanal para Bitcoin dolar'ı solladı

Dünya üzerinde pek çok ülkede kullanımı hızla artmaya devam eden Sanal Para Birimi Bitcoin ile alakalı artış hızla devam ediyor. WannaCry virüsü paraları Bitcoin ile istenirken, sanal paranın değeri şu sıralar dünya piyasalarında Dolar'ı sollamış durumda...

23 Mayıs 2017 - 09:42

Dünya'daki kullanımı hızla artmaya devam eden sanal para birimi Bitcoin değeri artmaya devam ediyor. Piyasalarda Bitcoin değerlenmeyi sürdürürken, 2.230 doların üzerine çıkarak rekor kırdığı öğrenildi. Son zamanlarda dünya üzerinde yaşanan hacker saldırıları sonucu oldukça fazla gündeme gelen WannaCry virüsü ile ele geçirilen yüz binlerce bilgisayarın sahiplerinden istenilen para birimi de bitcoin olunca, son zamanlarda kullanımı yukarı yönlü artış gösterdi. Hackerlar ise bilgisayar başına 500 Bitcoin parası istiyordu.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Mayıs 2017 - İstanbul

Yeni dünyann kabul gören sanal parası Bitcoin şimdiden doları sollamaya başladı. Gelecekte Euro'nun da önüne geçeceği ifade edilen Bitcoin para birimi değerine değer katmaya devame diyor.  Dünya üzerinde hemen hemen her ülkede işlem görmeye devam eden ve kullanımı artan devleti ve bankası olmayan önemli sanal para birimi olarak dikkat çeken Bitcoin değerlenmesini sürdürüyor.

Bitcoin sanal paranın değeri, gece itibariyle TSİ 22.30'dan sonra 2.235 dolara çıkarak tarihindeki en yüksek seviyeye ulaştığı gözlemlendi. Bitcoin'in piyasa değeri de 36,5 milyar dolar oldarak piyasalarda işlem gördüğü gelen son dakika haberleri arasında.

Böylece, Bitcoin'in değeri bugün yüzde 9'un üzerinde yükselirken, bu yılın başından itibaren de yüzde 124 artış yaşandığı  ve önümüzdeki günlerde artışın süreceği yönbünde uzman görüşlerinin olduğu kaydedildi.

Geçtiğimiz haftalarda başlkayan WannaCry virüsü ile ele geçirilen bilgisayrların sahiplerinden istenilen paraların Bitcoin olarak ödenmesi isteniyordu. Bu durum, sanal para birimi Bitcoin'in daha fazla talep görmesini sağlşadı ve değerinin artmasına neden olduğu ifade eidldiyor. Diğer taraftan internet üzerinde yapılan alışverişlerin artarak devam etmesiyle, satıcıların alıcılardan bu para birimi Bitcoin'e yönlendirmesi değerine değer katmasında önemli bir rol olarak öne çıktığı uzmanlar tarafından konuşulan konular arasında öne çıkıyor.

Günün diğer ekonomi haberleri arasında bu haberleri de okuyabilirsiniz

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..