Wirecard Türkiye, Finch Capital ile anlaştı

İngiltere merkezli Finch Capital ile Wirecard Türkiye arasında anlaşma imzalandı.

Wirecard Türkiye, Finch Capital ile anlaştı
Editör: Hakan A.
30 Mart 2021 - 12:42
Dünya devi İngiliz Finch Capital ile Türkiye'nin önemli elektronik para hizmeti veren şirketlerinden biri olan Wirecard Türkiye ile anlaştığı bildirildi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 30 Mart 2021 - İstanbul


Finch Capital, ödeme varlıklarına yatırım yapan bir araç olan Nomu Pay aracılığıyla bugün Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri (Wirecard Türkiye) satın almak için bir anlaşmaya vardı. Anlaşmanın düzenleyici onaylar da dahil olmak üzere belirli koşullara tabi olarak 2021 yazına kadar tamamlanması bekleniyor.

Bu yatırım, Nomu Pay'ın Türkiye ve Orta Doğu bölgesindeki ödemeler altyapısına yatırım yapma konusundaki daha büyük planının bir parçasıdır. Stratejiyi kapatırken ve yeniden markalaşırken daha fazla ayrıntı sağlanacaktır.


Finch Capital'in yönetici ortağı Radboud Vlaar şunları söyledi: "Türkiye'nin 80 milyon nüfusu için ödemeleri daha da artırmak için muazzam büyüme fırsatları görüyoruz. Wirecard Türkiye ile CEO'su Serkan Yasin önderliğinde bir araya gelmekten heyecan duyuyoruz ve büyümesini ve gelişimini hızlandırmak için bölgede daha fazla birleşme ve satın alma fırsatı aramaya devam ediyoruz.”  ifadelerini kullandı.

WireCard Türkiye Hakkında

Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A. Ş. ("şirket") Temmuz 2008'de mikro Ödeme Sistemleri İletişim ve Ticaret A. Ş. olarak Türkiye'de kurulmuştur. ve Nisan 2009'da Türkiye'nin ilk doğrudan taşıyıcı faturalama hizmeti sağlayıcısı olarak faaliyete başlamıştır. Kuruluşundan bu yana iki kez yatırım ve satış sürecinde olan şirket, ilk özel yatırımını 2011 yılında aldı. 2014 yılında Şirketimin tüm hisseleri, Wirecard AG'nin bir yan kuruluşu olan ve 2015 yılından bu yana "Wirecard Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri AŞ" olarak faaliyet gösteren Wirecard Issuing & Acquiring Gmbh tarafından satın alınmıştır.

Türk ödeme hizmetleri ekosisteminde yayınlanan yasal düzenlemeler kapsamında, Ekim 2016'da şirket, ülkedeki ilklerden biri olarak BDDK tarafından "e-para" lisansı verildi.

Şirket, üç ana alanda ödeme hizmetleri sunmaktadır: doğrudan taşıyıcı faturalandırma, kredi kartı satın alma ve E-para. Şirketin ana operasyonel faaliyetleri, tüccarların sözleşmeler yoluyla satın alınması, tüccarların taşıyıcı faturalandırma ve kredi kartı ödeme platformuna entegre edilmesi, tüccar yerleşimlerinin yönetimi ve müşterilere satıcıya sağlanmasıdır. Wirecard Türkiye şu anda üç GSM operatörü, Türkiye'deki bankaların çoğunluğu ve 1200'den fazla tüccar ile sözleşmesi bulunuyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum