Yağmur duası sonrası İstanbul'da barajlar ne durumda?

İstanbul'daki barajlarda içme suyu seviyeleri iyiden iyiye düşüşte. Dün yapılan yağmur duası sonrası gözler İstanbul'da baraj doluluk oranlarına çevrildi. İşte İSKİ tarafından açıklanan megaşehirin kalan içme suyu miktarı.

Yağmur duası sonrası İstanbul'da barajlar ne durumda?
Editör: Hakan A.
12 Aralık 2020 - 10:44
İstanbul'daki baraj doluluk oranları her geçen gün seviye kaybını sürdürüyor. Dün Türkiye genelinde Cuma namazı sonrası yağmur duası yapılırken, İstanbul'da barajlar kritik seviyeleri çoktan aşmış durumda. Peki haftasonu itibariyle şehrin içme suyu kaynakları ne durumda?
 
Güncel Haberleri  - 12 Aralık 2020 - İstanbul


İstanbul'un ünlü barajları şu sıralar su kaybetmeye devame diyor. İSKİ, 12 Aralık itibarıyla İstanbul'un kalan içme suyu miktarı seviyesini duyurdu. Şehrin ana içme suyu kaynakları kurumaya devam ediyor.

CUMA NAMAZINDA YAĞMUR DUASIUzun süredir kuraklık çeken İstanbul barajlarına yağmur dümesi için Diyanet talimatı ile dün tüm Türkiye genelidne Cuma namazında yağmur duası gerçekleştirildi. İstanbul'da barajlar tarihinin en kritik seviyelerine gerilemeye devam ederken, yağmur duası ne kadar etkili olacak merak ediliyor.

İSKİ SON DOLULUK ORANLARINI PAYLAŞTI
 
  • 11 Aralık 2020 tarihinde İstanbul'a verilen su miktarı: 2 milyon 766 bin metreküp
  • 12 Aralık 2020 tarihi itibariyle içme suyu kaynaklarımızın doluluk oranı: %21,92


YORUMLAR

  • 0 Yorum