Yapı Kredi konut kredisi faizlerini 0.99'a çekti

Konut kredisi kullanacaklara müjdeli bir haber Yapı Kredi Bankası'ndan geldi. YKB konut kredisi faiz oranlarını 0.99 indirdi. 120 aylık Yapı Kredi konut kredisi için faiz oranı yüzde 0.99 oldu.

Yapı Kredi konut kredisi faizlerini 0.99'a çekti
Editör: Hakan A.
04 Aralık 2019 - 09:37

Konut satışlarını artıracak en önemli gösterge olan kredi faiz oranlarında düşüş sürüyor. 2019'un son ayına girildi, yıl tamamlanmak üzere. Konut alacakları yakından ilgilendiren faiz indirim kararlarına Yapı Kredi Bankası'da eklendi. YKB 120 aya kadar olan vadelerde konut kredi faiz oranlarını yüzde 0.99'a indirdiğini duyurdu.

Emlak Pencerem / Konut Kredisi - 4 Aralık 2019 - İstanbul


2019 yılı inşaat ve konut sektöründe satışların durağanın altına düşmesiyle hatırlanacak. Ancak Merkez Bankası tarafından başlatılan faiz indirimlerinin etkisi ise azımsanmayacak kadar yüksek. Merkez Bankası'nın faiz indirim kararları sonrasında başta kamu bankaları olmak üzere, özel bankalar art arda kredi faizlerinde indirimlere başladı.

Yılın sonu gelirken faiz indirimleri özel bankalarda devam ediyor. Son olarak Yapı Kredi Bankası konut kredisi faiz oranlarında revizeye gitti. YKB, 120 aya kadar olan kout kredisi faizlerini 0.99 olarak açıkladı.Yapılan faiz indirimi ile alakalı açıklamada bulunan Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, "Yapı Kredi olarak geniş ürün yelpazemizle ve uygun ödeme seçenekleriyle müşterilerimizin her alanda olduğu gibi konut finansmanı ihtiyaçlarında da yanındayız. Bu kapsamda tüm müşterilerimiz 120 aya kadar olan tüm vadelerde kampanyamızdan yararlanabiliyor. Geçerli faiz oranımızda kredi tutarı üst limiti de bulunmuyor. Kampanya dahilinde tüm müşterilerimizin ödeme gücüne göre farklı ödeme planları da oluşturabiliyoruz." ifadelerini kullandı.

Yapı Kredi 120 ay vadeli 0.99 faiz oranıyla konut kredisi hesaplaması örnek tablosu.

yapı kredi 120 ay vadeli konut kredisi hesaplaması örnek

Konut Kredisi'yle ilgili ücret ve faizleri, faiz ve ücretler bölümünde bulabilir, ayrıca geri ödemelerle ilgili hesaplamalar için “Hesaplama Araçları”ndan yararlanabilirsiniz. Faiz oranları gün içerisinde değişiklik gösterebilecek olup, en güncel fiyatlar için Yapı Kredi İnternet Şubesi, Yapı Kredi Mobil ve size en yakın şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi

En fazla 120 ay vade ile konut kredisi kullandırımı yapılmaktadır.
Konut kredilerinde kredi tutarı, satın alınacak evin ekspertiz değerinin en fazla %80'i oranındadır.

%80’in üzerinde kullanım, satın alınan konutun ekspertiz değerinin %100’üne kadar ilave konut teminatı ile değerlendirilir.
Konut kredisi vade sonundaki azami yaş 70’tir.
Taksit ödemelerinizi belirlediğiniz dönem ve tutarlarda yapabilirsiniz.
Dilerseniz ara ödeme yapıp kalan taksitlerinizin tutarını azaltabilirsiniz
Dilerseniz kredinizin kalan ödemesini belirlenen zamandan önce ödeyebilir ve kredinizi kapatabilirsiniz.
Yatırım amaçlı olarak veya tek başına ev alma imkanı olmayan iki kişi ortak olarak konut kredisi kullanabilir ve ev sahibi olabilir.
Başvuru İçin Gerekli Belgeler** (Müşteri ve Varsa Kefil İçin)
Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
Gelir Belgesi
Son 2 aya ait güncel maaş bordrosunun biri veya antetli kağıda yazılmış şirket yetkilileri tarafından imzalanmış maaş yazısı, şirket imza sirküleri ve yetki belgesi
Serbest meslek sahipleri için son vergi levhasının fotokopisi
Emekliler için maaş cüzdanlarının fotokopisi
Kira geliri varsa tapu ve kira kontratı fotokopisi

YORUMLAR

  • 0 Yorum