Reklamı Geç
Yasağa karşı THY’den bedava internet ve tablet hamlesi

Yasağa karşı THY'den bedava internet ve tablet hamlesi

ABD ve İngiltere tarafından başlatılan yasağa karşı THY önlem almaya başladı. THY uçuşlarda bedava internet dönemini başlatıyor. Yolcularına tablet verecek olan THY sınırsız internet kullandıracak.

24 Mart 2017 - 08:57

Başta İstanbul olmak üzere özellikle müslüman ülkelerden Amerika ve İngiltere'ye yapılacak uçuşlar için başlatılan bilgisayar kullanma yasağı için kolları sıvadı. THY ile uçacaklara bedava internet imkanı tanınacak.THY yönetimi alternatif uygulamalar için harekete geçti ve uçuşlarda kullanılacak yeni uygulamalara start vermeye hazırlanıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 24 Mart 2017 - İstanbul

Şu sıralar en çok konuşulan konuların başında gelen ABD ve İngiltere tarafından uygulanan yasak sonrasında THY hızlı bir hamle yaparak müşterilerin canını sıkan uygulamaya alternatif bir  uygulamayı devreye almaya hazırlanıyor.

ABD ve İngiltere tarafından başlatılan ve  cep telefonu dışında elektronik cihazların uçak kabininde taşınmasını yasaklayan yasakçı zihniyetinin hemen peşinden pazarda en büyük pay sahiplerinden biri olan ve bu durumu kaybetmek istemeyen Türk Hava Yolları THY, tüm yolcuların faydalanabileceği bedava internet için düğmeye bastı. Yasak uygulanan bir diğer havayolu şirketi Emirates de benzer bir çalışmayı yolcularına sunmaya hazırladığı gelen son dakika haberleri arasında.

THY’nin ikinci planı ise yine ABD uçuşlarında tüm yolculara tablet dağıtma uygulaması olduğu ifade ediliyor. Her anlamda Dünya'da liderliğe oynayan milli havayolu şirketi Türk Hava Yolları, 2011 yılında B777-300ER uçağı ile aktif ettiği canlı televizyon ile kıtalararası uçuşlarda bu hizmeti sağlayan dünyada ilk havayolu şirketi olarak dikkatleri çekmişti.

Konuya ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, ABD ve İngiltere tarafından alınan bu kritik kararın Uluslararası Sivil Havacılık Örgütüne (ICAO) taşıyarak, gerekli tüm hukuksal mücadeleyi vereceklerinin altını çizdi.

Önemli değerlendirmelerde bulunan Bakan Arslan,  alınan bu kritik kararın, Türkiye'de havayolu şirketlerinin geldiği noktanın baltalanması yönünde bir arka planının bulunmamasını temenni ettiklerini vurguladı.

Bakan Arslan açıklamasında ayrıca, "Bunu da her zaman göz önünde bulundurarak, girişimleri sürdürüyoruz. Bize ifade edilen özellikle güvenlik nedeniyle ülkemiz dışından gelip, ülkemiz üzerinden ABD ve İngiltere'ye giden yolcularla ilgili böyle bir tedbirin alındığı yönündeki ifadeyi doğru kabul edip, bu ifade üzerinden, biz, Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü (ICAO) kuralları gereği alınması gereken bütün tedbirleri almış durumdayız. Hatta onun üzerinde tedbirler almış durumdayız. Çünkü bulunduğumuz coğrafyada, bizim bütün tedbirleri almak gibi zorunluluğumuz var. Bunun gereğini yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..