Yatırım ortamını iyileştirme koordinasyon kurulu hakkında karar

Türkiye genelinde yatırım ortamının iyileştirmesini koordine edecek kurul ile alakalı önemli görev sorumlulukları içeren karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlandı.

Yatırım ortamını iyileştirme koordinasyon kurulu hakkında karar
Editor: Hakan A.
14 Mart 2019 - 06:44 - Güncelleme: 14 Mart 2019 - 07:00

Ülke genelinde ekonomik anlamda yatırım ortamının iyileştirilmesine ilişkin koordinasyon kurulu ile alakalı yeni bir karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 14 Mart 2019 - İstanbul


Konuyla ilgili Resmi Gazete'nin 14 Mart tarihli sayısında yer alan karar kapsamında ekli yatırım ortamını iyileştirme koordinasyon kurulu hakkında karar'ın yürürlüğe konulmasına karar verildi.

Buna göre, Koordinasyon kurulu yeni dönemde yatırım ortamını iyileştirmeye yönelik çalışmaların koordinasyonunu ve izlenmesini yürütecek. 

Türkiye genelinde özel sektör yatırımlarıyla ilgili düzenlemeleri rasyonel hale getirilmesi, yatırım ortamının rekabet gücünü artıracak gerekli düzenlemeleri tespit ederek politika önerileri geliştirecek. 

İşletme dönemi de dahil olmak üzere yatırımın her safhasında, ulusal ve uluslararası yatırımcıların karşılaştığı yapısal, yasal, idari, ve brükratik sorunları belirleyerek bunlara çözüm üretmek gibi çok önemli yetkilerin tümü Resmi Gazete'de yayımlandı.

14 Mart tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan kararın ayrıntılarını okumak için tıklayın.