Yatırımlara Devlet Yardımları hakkında flaş düzenleme

Yatırımcıların yakından takip ettikleri devlet yardımları kanunu kapsamında yatırımlara sağlanacak devlet yardımlarında rakamlar yükseltildi.

Yatırımlara Devlet Yardımları hakkında flaş düzenleme
Editör: Hakan A.
17 Aralık 2020 - 07:31
Türkiye'de yatırımlara sağlanacak devlet desteklerine dair kanun kapsamında önemli bazı düzenlemeler yapıldı. Yeni yatırımlarda on milyona kadar destek sağlanabilecek. İşte ayrıntılarıyla yeni yatırım da uygulanacak devlet yardımlarına ilişkin yapılan son düzenleme.
 
Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 17 Aralık 2020 - İstanbul


Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. (Karar Sayısı: 3307)

2021 yılı devlet yatırımları kapsamına yeni teşvikler için çalışmalar yürüten hükümet, yatırımlara uygulanacak olan devlet desteğinde önemli bir düzenleme ile rakamı yükseltti. Cumhurbaşkanlığı Kararı ile 2021 yılında yatırımlar için yapılacak olan devlet destekleri zamlı olarak yatırımcılara verilecek.

Konuyla ilgili açıklama Resmi Gazete'de yayınlandı. İlgili karar gereğince, Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında kararın 11 inci maddesinin birinci fıkrasında yer alan AR-GE ve çevre yatırımları ve aynı fıkranmın d bendinde yer alan AR-GE yatıurımları ve çevre yetırımları ibareleri yürürlükten kaldırıldı. Aynı fıkraya çevre yayıtımlarında bir milyon sekizyüzbin  Türk lirası yürürlükten kaldırılmıştır. Aynı fıkrada yer alan Türk Lirası ibaresinden sonra gelmek üzere ve 17 inci maddenin birinci fıkrasının aa ve bb bentleri kapsamındaki yatırımlarda sabit yatırım tutarının yüzde onunu geçmemek kaydıyla on milyon Türk Lirası eklendi.

yatırımlara devlet yardımları

YORUMLAR

  • 0 Yorum