Reklamı Geç
Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçen her şeye zam

Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçen her şeye zam

Türkiye'nin mega projesi Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılışı sonrasında geçiş ücretleri ile tartışmalara konu olmaya devam ederken, üzerinden geçen nakliye edilen her türlü ürüne köprü zammı yapılıyor...

19 Ekim 2016 - 11:50

İstanbul'un trafik çilesini bir nebze olsun azaltması, FSM üzerinden geçen ağır tonajlı araçların yeni köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçişlerinin sağlanmasıyla FSM'deki trafik yükü her ne kadar azalmış olsada bu sefer yol mesafesi, nakliye ücretlerine yansıdı.

Uzunca bir yol gibi görünen Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı ve giriş çıkış yoıllarıyla mesafenin uzadığını ifade eden bir çok sektörün temsilcisi nakliye maliyetlerinin artmasından ötürü, sattıkları ürünlere yaptıkları zamlarla bu maliyetleri çıkartmaya başladıklarını söylüyor.

Konuya ilişkin edinilen bilgiye göre, Nakliyeciler İstanbul’a ulaştırdıkları ürünlere Yavuz Sultan Selim Köprüsü zammı yapmaya başladı. Özellikle taşımada maliyetlerin artmasını bahane gösteren üreticiler ve taşıyıcılar art arda zamları patlatmaya başladılar.  Meyve-sebzeden damacana suya kadar pek çok üründe, köprü ücreti bahane gösterilip % 20’ye varan fiyat artışlarının ürünlerin üzerine yansıtılmaya başladığı ifade ediliyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile birlikte tüm nakli,ye araçlarının bu köprüyü geçmek zorunda olmaları, kat edilen mesafenin artması ve geçiş ücretinin yükselmesi sonrası nakliye firmaları mevcut mesafe ücretlerine çoktan zamları yaparken, maliyetleri minimum 300 lira artan firmalarda ise aynı şekilde en kısa mesafe ücreti yüzde 10-20 arasında zam uyguladıkları bildirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..