ALTIN EMLAK IN PAPUCUNU DAMA MI ATIYOR!
Hatice KOLÇAK

Hatice KOLÇAK

Genel Yayın Yönetmeni

ALTIN EMLAK IN PAPUCUNU DAMA MI ATIYOR!

12 Eylül 2011 - 18:46 - Güncelleme: 26 Ağustos 2016 - 12:55

Gündem karışık, gündem sıcak..

Enteresan bir yılın sonuna doğru yaklaşırken hala hareketlilik devam ediyor. Say say bitmez bu seneki aksiyon. Tarih te 2011 gerçekten iz bırakmış olacak gibi görünüyor. Ülkemizde ve dünyada unutulmaz ve beklenmedik birçok olay. Bu aralar Türkiye ve İsrail arasındaki gergin ilişkiler..Anlıyorum birçok şey bozuluyor belki düzeliyor her neyse ama bişeyler değişiyor.

Emlak piyasası bir durgun bir hareketli bir gün bir günü tutmuyor. Konut yatırımcısı kararsız bir kısım mecbur değilse almamayı tercih ediyor bir kısım ise maliyetlerin artacağını düşünerek satın alma yapmayı tercih ediyor. Ekonomik çalkantılar, siyasi gerginlikler, e tabi tüketici haklı piyasalar kararsız!!! Kimbilir belki de gayrimenkule yatırım yapmayı erteleyip bekleyenler altına yatırıyordur paralarını. Haksız da sayılmazlar nitekim altın son bir yıldır rekor üstüne rekor kırıyor..

Çok özel ve nadir zamanlarda ( deprem gibi) dibe vurmuştur gayrimenkul fiyatları. Her zaman yatırımcısına kazandırmış en sağlam yatırım aracı olmuştur. Kendi fiyatını misli misli katlayan hem kira da getirebilen işi iyi bilen yatırımcının her zaman gözdesidir gayrimenkul. Ancak emlak sektörü de ezberleri bozacağa benziyor. Gayrimenkul’de yasanan durgunlugun nedenlerinden biri de altının ivme kazanması yatırımcının gözünün altına kayması yada kayıyor olması.

Altın o kadar yükseldi ki gayrimenkul’un pabucu dama atılacak gibi. Hem zaten kredi kullanmaya korkan tüketici cebindeki ev alamayacak kadar az olan parasını riske girmeden altına yatırmaya hazırlanıyor. Alması kolay, satması kolay.

Herkese Kolay Gelsin..

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum