Yeni Gimat GYO, Crowne Plaza Otel Ankara'yı kiraya verdi

Yeni Gimat Gayrimenkul mülkiyetinde olan Başkent Ankara'da ki Crowne Plaza Oteli Bkb Seyahat Acentesi Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye yıllık 7.500.000 TL+KDV bedelle kiraya verildi.

Yeni Gimat GYO, Crowne Plaza Otel Ankara'yı kiraya verdi
Editör: Hakan A.
10 Ocak 2019 - 09:25

Başkent Ankara'nın görkemli otelleri arasında yer alan Crowne Plaza Oteli eski kiracısının sözleşmesinin feshi sonrasında yeni kiracısına yıllık 7.500.000 TL+KDV bedelle kiraya verildi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 10 Ocak 2019 - İstanbul


YENİ GİMAT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. mülkiyetinde bulunan Crowne Plaza Oteli'nin kira sözleşmesinin feshi sonrasında yeni işletmeciye kiralanması hususunda sözleşme imzalandığı duyuruldu. 

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) Yeni Gimat GYO tarafından yapılan açıklamada, Crowne Plaza Oteli'nin yeni işletmeciye kiraya verildiği kaydedildi.KAP'a yapılan şirket açıklamasında, "Şirketimiz mülkiyetinde bulunan Crowne Plaza Oteli'nin kiracısı olan Bülbüloğlu Kongre Turizm ve Otel İnş.Tic.Ltd. Şirketi kira sözleşmesini tek taraflı olarak feshettiğini bildirmiştir. Bunun üzerine Şirketimizin 30.11.2018 tarihli yönetim kurulu toplantısında otelin kiralanması için Bkb Seyahat Acentesi  Turizm  İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile görüşmelere başlanmasına, sürecin Şirketimiz açısından belirsiz olması, Şirketimizin yasal hak ve menfaatlerinin korunması ve kesinleşmeyen bir süreç hakkında yatırımcıların yanıltılmaması adına bu bilginin Özel Durumlar Tebliği'nin (II-15.1) 6. Maddesi çerçevesinde kamuya açıklanmasının ertelenmesine karar verilmiştir.

Şirketimizin 09.01.2019 tarihli yönetim kurulu toplantısında; Crowne Plaza Oteli'nin, 15.01.2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere asgari yıllık (7.500.000 TL+KDV)+ Ciro kirası bedelle Bkb Seyahat Acentesi Turizm İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne kiralanmasına karar verilmiştir." denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum