Yeni Havalimanı uçak biletleri kapış kapış...

Yeni Havalimanı uçak biletleri kapış kapış satıldı

THY'nin Yeni Havalimanı uçak bilet satışlarına vatandaş büyük ilgi gösterdi. İstanbul Yeni Havalimanı'ndan ilk uçuşlarla uçmak isteyenler indirimli uçak biletlerine hücum etti.

Yeni Havalimanı uçak biletleri kapış kapış satıldı
Editor: Hakan A.
14 Ekim 2018 - 08:18
Reklam

Açışılına sade 13 gün kalan İstanbul Yeni Havalimanı için hızlı geri sayım sürüyor. Vatandaş ise Yeni Havalimanından ilk uçuşlarda yer almak, havalimanını gezip görmek istiyor. Geri sayımın sürdüğü İstanbul Yeni Havalimanı ilk uçuşlarına hazırlanırken, THY tarafından başlatılan indirim kampanyası iel ilk uçak bileti satışlarına başlanmıştı. Son 4 gündür vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği uçak biletleri adeta kapış kapış gitti.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 14 Ekim 2018 - İstanbul


Dünya havacılık tarihinin en modern, en yeni havalimanı İstanbul Yeni Havalimanı'nda hazırlıklar için kalan süre 13 gün. Tarihin en büyük taşınmasının gerçekleştirileceği Yeni Havalimanı uçak bilet satışlarında rekora gidiliyor.

Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Yeni Havalimanı uçuşlarına ilişkin ilk biletleri satışa çıkarırken, indirimli olarak kampanyalı satılan uçak biletlerine vatandaş büyük bir rağbet gösterdi. Uçak bileti satışlarında adeta rekor kırılırken, ilk uçuşlar için tüm biletler tükendi. 

Sık sık sosya medya paylaşımları ile gündeme gelen THY Genel Müdür Bilal Ekşi, satışlar hakkında da paylaşımlarda bulundu. Konuyla ilgili Twitter hesabı üzerinden paylaşımda bulunan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, "Yeni Havalimanı'ndan uçmak isteyenler biletler hızla tükeniyor. İlk iki gün satılan bilet sayısı: 1,640. Promosyon fiyatlarına İstanbul Yeni Havalimanı'ndan ilk uçan sizler olun" dedi.

59 TL'den başlayan indirimli THY biletleri satışa çıkar çıkmaz hızla tükendi. Yeni Havalimanı'ndan ilk uçuşlarla uçmak isteyen vatandaşlar bir anda uçak bileti almak için THY internet sitesine akın ederek iki gün gibi kısa sürede toplam Bin 600 adet bilet satın alarak tüm uçuşları doldurdu. 

İstanbul Yeni Havalimanı’ndan; dış hatlarda Azerbaycan/Bakü ve Kıbrıs/Ercan, iç hatlarda ise Ankara, Antalya ve İzmir’e her gün uçuş planlıyor.

THY'nin 31 Ekim'de ilk seferi olacak TK2141 sefer sayılı Ankara uçağında bulunmak isteyen yolcular yer dolu uyarısıyla karşılaşıyor.

THY'nin İstanbul Yeni Havaimanı'ndan Boeing 737/800 tipi uçaklarla gerçekleştirmeyi planladığı seferler haftalık 7 frekans olarak yapılacak.

31 Aralık'ta gerçekleşecek büyük taşınma sonrasnda THY, tüm operasyonu Atatürk Havalimanı'nda yeni havalimanına aktaracak bir planlama yapacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum