Yeni Hilton Mall of İstanbul'da hizmete girdi

İstanbul'da en yeni Hilton hizmet vermeye başladı. Peki yeni Hilton nerede açıldı, kaç odalı ve hangi AVM'de?

Yeni Hilton Mall of İstanbul'da hizmete girdi
Editör: Hakan A.
21 Ekim 2020 - 17:10 - Güncelleme: 21 Ekim 2020 - 17:14
Türkiye genelinde uzun yıllardır misafirlerine hizmet veren ünlü oteller zinciri Hilton, İstanbul'da yeni otelini resmen duyurdu. Yeni Hilton İstanbul'un neresinde, hangi AVM bünyesinde hizmet vermeye başladı. 

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 21 Ekim 2020 - İstanbul


Dünya'nın en büyük otelcilik hizmeti veren markalarından biri olan Hilton, İstanbul'da Avrupa Yakasında yeni otelini hizmete aldı. İstanbul'daki yeni Hliton bir franchise işletmesi olarak hizmet verecek. Peki franchise alan firma kim, hangi bölgede hizmet verecek? İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Torunlar GYO, Nisan 2019'da franchise anlaşmasına vardığı Hilton markasını, Mall of İstanbul'da hayata geçirdi. Bugün itibariyle hizmet vermeyen Hilton Mall of İstanbul kapılarını misafirlerine açtı. Torunlar GYO'nun otelcilik markası olan TRN Otelcilik tarafından işletilecek Hilton, İstanbul'un en yeni oteli oldu.


Konuyla alakalı Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden paylaşılan açıklamada, Torunlar GYO iştiraki TRN Otelcilik tarafından franchise anlaşması modeli ile Mall of İstanbul'da Hilton Mall Of İstanbul adıyla hizmete girdiği açıklandı.

KAP'a yapılan açıklamada, 'Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi ve karma projesi Mall of İstanbul bünyesinde yer alan Hilton Mall of İstanbul 21.10.2020 itibarıyla misafirlerini ağırlamaya başlamıştır. Hilton Mall of İstanbul'da 14'ü süit olmak üzere 175 oda bulunmaktadır. Otel, 1.410 kişi kapasiteli kongre merkezi ve balo salonu ile büyüklükleri 45 m2 ile 360 m2 arasında değişen 13 adet toplantı salonuna sahiptir.
  

Hilton Mall of İstanbul, 5 kıtaya ve 260'dan fazla farklı destinasyona uçuş imkânı sunan İstanbul Havalimanı'na en yakın 5 yıldızlı otellerden biri olma ayrıcalığına sahiptir. Aynı zamanda otelin, gelecek yıl hizmete açılması beklenen Ataköy-İkitelli metro hattındaki Masko istasyonuna direkt bağlantısı bulunmaktadır.

Hilton Mall of İstanbul, Torunlar GYO'nun %100 iştiraki olan TRN Otel İşletmeciliği tarafından franchise anlaşması modeli ile işletilecektir. Pandeminin etkisinin azalması ile birlikte 2021 yılı için %65 doluluk ile yaklaşık 60 milyon TL'lik ciro hedeflenmektedir.'
ifadeleriyle Hiltona ilişkin son bilgiler paylaşıldı.

Dünya'nın 35 farklı millettinden yatırımcısı bulunan ve her yıl 2 milyonun üzerinde yabancı turist ağırlayan Mall of İstanbul, Hilton markası ile birlikte uluslararası cazibesini daha da artıracağı ifade ediliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum