Yeni provakasyon "Anıtkabir"

Yeni provakasyon "Anıtkabir"

Mimarlar Odası’nın asılsız iddiası bazı haber siteleriyle, gazete ve FETÖ’cü trollerin hedefine giren yeni provakasyon olarak seçilen “Anıtkabir” polemiğinde son noktayı Başkan Gökçek, Milli Savunma Bakanlığı ve Bakan Bozdağ'ın açıklamaları bitirdi.

19 Temmuz 2017 - 09:25

Milli ve mega projelere karşı takındığı tavırlarla her proje için bahaneler sıralayan ve olumsuz görüş bildiren muhalif Odalardan Mimarlar Odası ve FETÖ bu kez Anıtkabir üzerinden provakasyon çabalarına girişti. Her zaman olduğu gibi bu kez de iddialar ve çabalar asılsız çıktı.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 19 Temmuz 2017 - İstanbul

Türkiye'nin ekonomik gelişmelerini, yeni projelerini baltalamakla ünlü odaların başında yer alan Mimarlar Odası'nın son günlerde ortaya attığı iddialara sert tepkiler devam ediyor. 

Mimarlar Odası tarafından ortaya atılan asılsız iddia bazı haber siteleriyle, gazete ve FETÖ’cü troller tarafından  “Yeni Hedef Anıtkabir” olarak provakasyon yapılmaya başlanmasıyla harekete geçen Hükümet yetkilileri çıkan iddiaları sert bir dille yalanladı.

Asıl görevlerinin dışında her türlü provokatif girişimlerle anılır hale gelen Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Anıtkabir’in imara açılacağını iddia ederek yeni bir provokasyona imza atması sonrasında büyük tepkilere neden oldu. Son yapılan açıklamalar ile başta Ankara Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Milli Savunma Bakanlığı ise ortaya atılan asılsız iddiaları yalanladı. Son olarak Adalet Bakanı Bozdağ'dan sert tepkiler geldi.

Konuya ilişkin son dakika açıklamaları pe peşe yapılırken, iddialar karşısında konuşan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık hem de Adalet Bakanı Bekir Bozdağ sert bir dille iddiaları yalanladı. Bakan Işık açıklamasında, “Aklımızı peynir ekmekle mi yedik. Buna hiç kimse evet demez” derken, Bakan Bozdağ ise, “Mimarlar Odası’nın bir çarpıtması var orada” açıklamasını yaptı.

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık açıklamasında ayrıca, "Milli Savunma Bakanlığı’nın, Kara Kuvvetleri’ne tahsisli arazilerimiz içerisinde alınan hiçbir karar yok. O bölgenin imara açılmasına yönelik hiçbir şekilde ne belediyenin ne de hükümetin bir talebi de bulunmuyor.  Anıtkabir’in askeri sınırlarının içerisinde ne bizden bir talep var ne de Büyükşehir’in bir plan değişikliği var. Sadece daha önceden park alanı olarak küçük bir askeri arazinin park alanı yapılmasıyla ilgili bir teklif yapılmış onu da biz kabul etmemişiz zaten bakanlık" ifadelerini kullandı.

Anıtkabir’le ilgili bir imar düzenlemesi, imara açılma diye bir şey yok açıklamasında bulunan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise konuya ilişkin yaptığı açıklamada ayrıca, "Orada, onun açıklamasında farklı bir durum var ama Mimarlar Odası’nın bir çarpıtması var orada, gerçek değil o, tamam? Yani gerçek değil, sadece orada Millî Savunma Bakanlığı’nın şu anda mevcut, fiilen kullanmakta olduğu lojmanları var. Anıtkabir’in içinde değil. Yeni bir inşaat falan değil.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..