Yeni Vergi Düzenlemesi ile "Değerli Konut Vergisi" Geliyor

Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş yapılacak yeni vergi sistemi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Mehmet Muş, "Değerli Konut Vergisi" ile tatile gidenlerden yüzde 2 vergi alınacağını açıkladı. Muş ayrıca Gelir Vergisi üst limitinin yüzde 35'den yüzde 40'a çıkarılacağını ifade etti.

Yeni Vergi Düzenlemesi ile "Değerli Konut Vergisi" Geliyor
Editör: Hakan A.
24 Ekim 2019 - 14:00

Yeni vergi sistemi hakkında önemli açıklamalar yapan Ak Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, değerli konut vergisinin yasalaşmasıyla, değeri 5 milyon ve üzeri olan konutlardan kademeli olarak ek vergi alınacağını söyledi.

Yeni vergi sistemi ve ek vergiler hakkında konuşan Mehmet Muş, Gelir Vergisi oranının yüzde 40'lara çıkarılacağını açıkladı. Dünya'da uygulanan sistemle tatile gidenlerden alınan tatil vergisinin de 2020 yılından itibaren uygulanacağını ifade etti.

Mehmet Muş "Değerli konut vergisi yeni bir vergi ihsasını kanun teklifi olarak meclis başkanlığına  vereceğiz. Burada 5 milyon ile 7,5 milyon arasında konutu olanlar yıllık binde 3 oranında, 7,5 milyon ile 10 milyon arasında konut değeri olanlar binde 6 oranında, 10 milyon konut değeri üzerinde olanlar ise yıllık binde 1 oranında değerli konut vergisini kanun yasalaşırsa vereceklerdir. " dedi.

Yeni vergi sistemi ile kambiyo vergi oranı binde 1'den binde 2'ye yükseliyor.Ayrıca dijital ortamda sunulan hizmetler reklam aracılık gibi yüzde 7,5 oranında vergi alınacağı açıklandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum