Yeniden yapılandırmada o süre bugün bitiyor

Borçlarını yapılandıran vatandaşların o borçlarının ilk taksitlerini ödemelerinde bugün son gün.

Yeniden yapılandırmada o süre bugün bitiyor
Editör: Hakan A.
15 Ekim 2018 - 07:27
Yüz binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren kamu borçlarını kapsayan alacakların yapılandırmasında ödemeler için son tarih bugün. Vatandaş son gün dolayısıyla ödeme için elini çabuk tutmalı, zira uzatma sinyali yok. 

Vatandaşın borçlarını yapılandırmasının önünü açan Kamu alacaklarının tahsiline yönelik devletin sunduğu ayrıcalıkta ilk taksit ödemeleri için bugün son gün yaşanıyor. İlk borçların taksitleri için ödemelerin bugün tamamlanması gerekiyor.

Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların peşin ve ilk taksit ödemesi için verilen süre 15 Ekim Pazartesi bugün günü sona erecek. Yapılandırma için borcunu peşin ödeyen vatandaşa, hesaplanan Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) tutarından yüzde 90 indirim, idari para cezalarının aslından da yüzde 25 indirimler uygulandı ve katsayı uygulaması yapılmadi.

Taksitle ödeme seçeneğini tercih eden vatandaşlar da yapılandırılmış borçlarının tamamını peşin ödeyebilecekleri gibi, 1. taksiti süresinde ödeyip kalan taksit tutarlarının tamamını 2. taksit ödeme süresi olan 30 Kasım'a kadar peşin ödemeleri halinde, peşin ödeme avantajlarından yararlanabilecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum