Yerli solunum cihazı için ilk sipariş Litvanya'ya! Bakın kaça satıldı...

Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla Arçelik, Biyovent, Aselsan ve Baykar konsorsiyumu tarafından hızla tasarlanıp üretilen solunum cihazları için siparişler gelmeye başladı.

Yerli solunum cihazı için ilk sipariş Litvanya'ya! Bakın kaça satıldı...
Editör: Hakan A.
06 Mayıs 2020 - 11:43
Ventilatör olarak bilinen yerli ve milli solunum cihazları için sipariler alınmaya başlandı. İlk ihracat ise Litvanya'ya yapılacak. Siparişi alınan ventilatör cihazının satış işleminin tamalandığı ifade edildi.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 6 Mayıs 2020 - İstanbul


Koronavirüs ile mücadele kapsamında büyük bir hızla Arçelik, Biyovent, Aselsan ve Baykar imzasıyla hayata geçirilen yerli ve milli solunum cihazı üretiminde ilk ihracat anlaşması yapıldı.İlk sipariş ve satış Litvanya'ya yapıldı.

İlk larak İstanbul'un dev şehir hastanesi, Başakşehir Şehir Hastanesi açılışında tanıtımı gerçekleştirilen ve kullanıma sunulan yerli ve milli solunum cihazlarının ihracatı başladı. İlk sipariş ise Litvanya'dan geldi. Konuyla alakalı Litvanya kaynaklı delfi.lt sitesinde yer alan habere göre yerli ve milli solunum cihazları, tanesi 17 bin 500 dolardan 20 adet Litvanya'ya satıldığı bilgisi verildi.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum