Yeşil GYO, Vakıfbank borçlarını yeniden yapılandırdı

Yeşil GYO, Vakıfbank'a olan borçları için yeniden yapılandırma uyguladığını duyurdu. Şirketin bankaya olan borçlarını ilk 18 ay ödemesiz olacak şekilde 5 yıl vadelendirerek yeniden yapılandırdı.

Yeşil GYO, Vakıfbank borçlarını yeniden yapılandırdı
Editör: Hakan A.
05 Şubat 2019 - 16:56

Yeşil GYO, Vakıfbank'a olan borçları ile alakalı finansal gelişmeler KAP'a yaptığı açıklama ile duyurdu. Şirket borçlarını ilk 18 ay ödemesiz olacak şekilde 5 yıl vadelendirerek öteledi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 5 Şubat 2019 - İstanbul


Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) Vakıfbanka'dan kullandığı kredileri ötelerken, Halkbank'dan kullandığı kredilerin yeniden yapılandırmasına ilişkin görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Yeşil GYO'nun Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklamasında şirketin banka borçları ile alakalı yeniden yapılandırma süreçleri ile alakalı olarak bilgiler paylaşıldı.

Şirketimizin 25.09.2018 tarihinde duyurduğu üzere, 15.08.2018 tarih ve 30510 Sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren Finansal Sektöre Olan Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Yönetmelik kapsamında, finansal sektöre olan kredi borçlarının yeniden yapılandırılması işlemlerine yönelik olarak Şirketimiz borçlu olduğu finans kurumları ile yapılandırma ve fon elde etme amacıyla görüşmeler gerçekleştirmektedir.
Bu çerçevede;  Vakıfbank'tan kullanmış olduğumuz rotatif krediler, ilk 18 ay ödemesiz olacak şekilde 5 yıl vadelendirilmiştir. Ödemesiz dönem sonrası 3 ayda bir taksit ödemeli olacak şekilde ödeme planı oluşturulmuştur. Halkbank A.Ş. ile kullanılan krediler konusunda yapılandırma görüşmeleri devam etmektedir. 

Sermaye Piyasası Kurulu'nun 24.01.2019 tarihli yazısı uyarınca şirketimiz tarafından yürütülen projelerde taşınmaz alımı yapan taşınmaz sahiplerine iletilen güncel durumla ile ilgili bilgileri bilgiye hızlı erişim ve eşit işlem ilkesi doğrultusunda Kap'ta da duyurulmaktadır.

Gelinen aşamada Innovia 4 Projesi'nden daire alan müşterilerimizin kurduğu sosyal medya gruplarının temsilcileri ile toplantılar yapılmış ve karşılıklı görüşerek çözüm yolları üzerinde tartışılmıştır. Şirketimiz kredi borçlarını teminen Yeşil Global İnşaat Turizm Otelcilik A.Ş. ve Kamil Engin Yeşil taşınmazlarını ipotek ve ayrıca kefalet vermiştir. Mevcut ekonomik durum nedeniyle taşınmaz satışlarının gerçekleştirilememesi nedeniyle farklı alternatifler üzerinde çalışarak görüşmeler gerçekleştirilmektedir. Gerekli fonun temini ile inşaatların tamamlanma suresi 18 ay ile 24 ay arasında olacağı hesaplanmıştır. İnşaatlar tamamen fonlama ile gerçekleşeceğinden dolayı önemli olan fonu yaratabilmektir. Önümüzdeki 3 ay ile 1 yıllık süre içerisinde inşaatın devam edebilmesi için gereken fonun elde edilebileceği öngörülmektedir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum