YHT kazası sonrası ilk sefer

3 makinist ve 6 vatandaşın yaşamını yitirdiği Ankara'da meydana gelen Yüksek Hızlı Tren kazası sonrasında seferler normale dönmeye başlarken, ilk seferlere ise başlandı.

YHT kazası sonrası ilk sefer
Editor: Hakan A.
16 Aralık 2018 - 10:00

Ankara'da yaşanan YHT faciası sonrası enkaz kaldırma operasyonu sonrasında ilk seferler başlatıldı. Uun süren YHT tren kazası enkazının kaldırılması ve alanların kontrolü ile birlikte seferlerin yapılmasına karar verilerek, ilk seferlerin başlatıldı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 16 Aralık 2018 - İstanbul


Ankara-Konya seferini yapan Yüksek Hızlı Trenin (YHT) yol kontrolü yapan kılavuz lokomotifiyle çarpışması sonucu yaşanan tren kazasının ardından, Marşandiz İstasyonu ve çevresinde enkaz kaldırılmasına ilişkin ve yenileme çalışmalarının tümü tamamlandı.

Türkiye'nin gündemine oturan Ankara'daki YHT kazasından sonra enkaz kaldırma çalışmalarının sona ermesi ile birlikte seferlere yeniden başlandığı bilgisi geçildi. Türkiye'yi yasa boğan YHT kazasında 3'ü çarpışan trenlerin makinistleri olmak üzere toplam 9 vatandaş yaşamını yitirmişti.

YHT ve bir başka lokomotifin aynı tren rayları üzerinde kafa kafaya çarpışmasıyla meydana gelen YHT kazası sonrasında, Yenimahalle'deki Marşandiz İstasyonu'nda Büyük kazanın meydana geldiği alanda oluşan enkazın vinç yardımıyla hattın yanındaki boş alana kaldırılmasının ardından, raylarda ve elektrik iletim hatlarında oluşan hasarın onarımı da tamamlandığı ve seferelre uygun olduğu kaarrıu alınması ile birlikte seferlerin normalleşmesi yönünde karar verildiği bildirildi.

Başkent Ankara'da geçtiğimiz haftaya damga vuran ve gündeme oturan Yüksek Hızlı Tren (YHT) kazasından sonra enkaz kaldırma çalışmaları aralıksız devam etti. Yapılan çalışmalar sonrasında, kazanın meydana geldiği istasyon yakınlarında kazanın enkazının kaldırılması işlemi tamamlandı. Tüm kaza alanında kontrollerin sağlanarak seferlerin normale dönmesi amacıyla tekrar tekrar kontrol edilmesi sonrasında ilk seferlerin başladığı bilgisi geldi.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.